Úterý, 05. březen 2024 | Svátek má Kazimír Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o spravedlnosti - 4. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Nehledej velké bohatství, ale takové, jakého můžeš nabýt spravedlivě, užít střídmě, rozdat vesele a opustit ve spokojenosti.Marcus Aurelius
Jen jedna věc je cenná na světě - aby člověk strávil život v pravdě a spravedlnosti.
Vladimír Čermák
Osobně mám za to, že při rozhodování Ústavního soudu často již nepostačuje znalost zákonů, ale že významnou roli hrají i disciplíny jako je filozofie, politologie, sociologie, historie a podobně.... Potřeba takového přístupu ke spravedlnosti bude stále naléhavější, obdobně jako se například ukazuje stále naléhavějším chápání demokracie nejen jako určité formy státu, ale i jako způsobu života.
Oscar Wilde
K těm, jež milujeme, jsme vždycky nespravedliví.
Mirek Topolánek
"Na žádné otázky odpovídat nemíním. To, v čem já žiji, je válka se zlem. Jste nepřítel" SMS redaktorovi týdeníku Respekt v reakci na dotaz ke schůzce ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila s dvěma muži, kteří jej tlačili, aby zastavil případ Jiřího Čunka.
Žádný zákon nikdy neučinil lid více spravedlivým a dvojnásobně to platí o úctě k zákonu.
Lucius Annaeus Seneca
Je třeba, abys byl spravedlivý zadarmo a aby pro tebe žádná odměna za spravedlivost nebyla větší, než že jsi spravedlivý.
Pius XII.
Talmud učí, že "kdokoliv zachrání jeden život pro písmo, je to jako by zachránil celý svět". Ve chvíli, kdy byl ve hře osud evropského židovství, naplnil Pius XII. tento výrok Talmudu více než kterýkoliv jiný vůdčí činitel 20. století. Žádný jiný papež nebyl tak hojně -a nikoliv neprávem- chválen ze strany Židů. Jejich díky , stejně jako vděčnost celé generace těch, kdo přežili holokaust, svědčí, Pius XII. je skutečně a hluboce jedním z těch, které nazýváme "spravedliví (z) národů". - židovský historik a rabín David G. Dalin ve svém spisu obhajujícím Pia XII.
Martin Luther King
Nespravedlnost na jednom místě zeměkoule ohrožuje spravedlnost na celém světě.-varianta- Malá nespravedlnost je hrozbou pro veškerou spravedlnost.
John Irving
Štěstí a neštěstí nebývá rozděleno spravedlivě při narození, a už vůbec ne při okolnostech, které nemůžeme ovlivnit. Při zdánlivě náhodném souběhu náhod - u lidí, které potkáváme, kdy je potkáváme a zda ti pro nás důležití lidé mají příležitost potkat někoho jiného, a kdy se tak stane.
Mým úkolem není, abych zajišťoval spravedlnost. Mým úkolem je hubit a ničit.Epikúros
Nemůžeš žít šťastně, aniž bys byl moudrý, čestný a spravedlivý, ani moudře, čestně a spravedlivě, když nejsi šťastný.
Albert Einstein
Jsem pevně přesvědčen, že vášnivá vůle po spravedlnosti a pravdě udělala více pro zlepšení podmínek ve společnosti než vypočítavá politická chytrost, která nakonec vyvolává všeobecnou nedůvěru. Kdo může pochybovat o tom, že Mojžíš byl lepším vůdcem lidstva než Machiavelli?
Mahmúd Abbás
Palestinci chtějí mír a jsou připraveni dosáhnout komplexní a spravedlivé mírové dohody. Izrael si musí vybrat mezi mírem a osadami. (2010)
Bahá´u´lláh,
V zahradě srdce zasaď jen a jen růži lásky a nepropusť z dlaní slavíka náklonnosti a touhy. Važ si společnosti spravedlivých a vyhýbej se družbě s bezbožníky.
Ti, kteří jsou ve svém úsudku spravedliví a poctiví, zaujímají vznešené postavení a vysokou hodnost.
Alberto Sordi
Manželství je spravedlivé zařízení. Žena musí denně vařit a muž to musí denně jíst.
Ámos
Ježiš Kristus bol extrémistom lásky, prorok Ámos bol extrémistom spravodlivosti. Nejde teda o to, či sme extrémisti, ale o to, akí sme extrémisti. Sme extrémisti nenávisti alebo lásky? (Martin Luther King)
Josef Kajetán Tyl
Akí sme nespravodliví, keď vyčítame žene, že sa potkne. Potkýna sa predsa vždy na ceste k nám.
George Bernard Shaw
Vždy buďte spravodliví. Tým sa jedným zavďačíte, druhých ohromíte.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt