Sobota, 18. leden 2020 | Svátek má Vladislav Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o umění - 2. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Nejdůležitější přísadou receptů na úspěch je umění vycházet s lidmi.Martin Luther
Hudba je jedním z nejkrásnějších a nejnádhernějších darů božích. Je jedním z nejlepších umění. Noty oživují slova. Hudba zahání duchu smutek, jako bychom se dívali na krále Saula. Je nejlepší útěchou pro zarmoucené lidi, jí se srdce upokojí, občerství a osvěží.
Hermann Hesse
Umění života spočívá v tom, že se učíme trpět a že se učíme usmívat.
Sacha Guitry
Uspěšný umělec je ten, kdo vydělá víc, než jeho žena stačí utratit. Úspěšná žena je ta, které se podaří nalézt takového muže.
Vlasta Burian
Humor není pro mne odvětvím divadelního umění, nýbrž samou podstatou života.
Tomáš Baťa | Citáty o umění
Najít správný směr, mezi opatrností a odvahou je to největší umění.
Jiří Wolker
Umění žít je umění milovat skutečnost.
Serj Tankian
"Už je to dávno, co jsme hráli v Praze, ale je to jedno z měst, které miluji. Vzpomínám si, že jsme bydleli na kopci, odkud bylo vidět celé město. Skoro jsem nespal a brzy ráno jsem se šel projít. Pršelo a nikdo nikde nebyl. Praha má nádhernou architekturu. I setkání s obyvateli bylo úžasné. Lidé byli příjemní a všude byly nejkrásnější dívky, jaké jsem kdy viděl. Celé mi to připadalo velice umělecké. Doufám, že tam brzy budu moct zase přijet."
Albert Einstein
Nejkrásnější a nejhlubší pocit, jaký může člověk zažít, je poznat tajemno. To je základním principem náboženství, stejně tak jako veškerého seriózního úsilí v umění a ve vědě.
Lidé někdy mluví o zvířecí krutosti, ale to je velká nespravedlnost a urážka zvířat. Zvíře nemůže být nikdy tak kruté jako člověk, tak umělecky kruté. Tygr jen trhá a hryže, to je vše, co svede. Nikdy ale nepřibije druhého člověka za uši, i kdyby toho byl schopen.
Guľka je hlupák, bodák to je chlapík! [Umenie zvíťaziť]Jan Werich
Vědy je zapotřebí, ale kdyby Newton byl ležel někde jinde a nepadla mu na nos hruška, nebo co to bylo, a neupozornila ho na to, že je taky přitažlivost zemská, tak by ta přitažlivost byla dál. On by ji neobjevil, objevil by ji někdo jinej. Za minutu, za vteřinu, za sto let. Ale kdyby Shakespeare nenapsal Hamleta, tak nikdy nebyl. Kdyby velký umělci neudělali svoje dílo, tak jsme byli o to chudší, protože umění je komunikace.
Pablo Picasso
Jsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní, kteří díky svému umění a moudrosti dělají ze žluté barvy slunce.
Karel Kryl
Děkuji za nezdar, ten naučí mne píli, bych mohl přinést dar, byť nezbývalo síly.Pro sladkost usnutí, děkuji za únavu, za ohně vzplanutí i za šumění splavu. Děkuji za žízeň, jež slabost probudila, děkuji za trýzeň, jež zdokonalí díla.
Kaljánamalla
Muži, kteří se nevyznají v umění lásky a nemají ponětí o různých jednotlivostech a dalších záležitostech týkajících se žen, nemohou dosáhnout pravé slasti z této rozkoše, neboť se podobají tupým hovadům.
Elbert Hubbard | Citáty o umění
Řečnictví je jako umění řídit automobil. Napřed musíme vědět, jak zastavit.
Denis Diderot
Pro umělce je největším neštěstím, když má talentované protivníky.
Augustinus
Jen láska zná umění jiné obdarovávat a přitom sama bohatnout.
Archias
Zamilovat se a nepřijít při tom o rozum - to je umění pro bohy.
Leonardo da Vinci
Nic velikého nedokáže umělec, který sám o sobě nepochybuje.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt