Neděle, 26. květen 2019 | Svátek má Filip Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o světě - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Karel Čapek | Citáty o světě
Mnoho dá člověku svět, ale když chce člověk něco dát světu, musí sedět na svém malém poli jako nádeník.William Shakespeare
Ľudia musia vydržať cestu na onen svet práve tak ako príchod na tento.
Marek Vácha
Jsem přesvědčen (málo naplat, jsem věřící křesťan) že Bůh je schopen stvořit svět ve vteřině, během sedmi dnů nebo, jestli chcete, během evoluce. Čas vnímám tak, že se v určitém slova smyslu nacházíme v šesti dnech stvoření. Připomíná mi to nějakou fugu, choreografii. Neustále vznikají nové druhy.
Jitka Molavcová
Není nic hezčího než dětský smích, hodnota, kterou nelze zmenšovat - srozumění se světem, s námi. Dorozumívání je i dětský pláč - ten pokoušet se umenšit.
William Saroyan
Je přirozené, když syn občas nenávidí otce, matku také a někdy všechny lidi na světě.
Většina lidí přichází na svět s lékařskou pomocí a stejně tak jej opouštějí.
Irena Sendlerowa
Celý svět? Copak mi ten celý svět pomáhal při záchraně dětí? Když jsem šla ulicemi a brečela bezmocí? - Irena Sendlerowa novináři, který ji žádal o interwiev s tím, že o jejích činech musí slyšet celý svět, české znění podle Lucie Syzmanovské
Orison Swett Marden
Kdo je přítel? Ten kdo první přichází, když celý svět odešel.
Thomas Carlyle
Staň sa čestným človekom a môžeš si byť istý, že je na svete o jedného darebáka menej.
kniha Talmud
Člověk přichází na svět se zaťatými pěstmi, jako by pravil: "Celý svět je můj." Odchází z něho s nataženými dlaněmi, jako by říkal: "Podívej se, nic si s sebou neberu."
Moliere | Citáty o světě
Celý svět je naplněn mnoha překážkami. Každý den je pociťujeme.Thomas Hora
Existuje jen jediný způsob, jak si poradit s životem, a to najít onen soubor hodnot, které nepodléhají módním trendům, které se nikdy nemění a budou neustále rodit ovoce v tom smyslu, že nám i uprostřed velice nejistého světa přinesou klid, zdraví a jistotu.
Honoré de Balzac
Teprve, když člověk umírá, pozná, co jsou to děti! Ach, drahý příteli, nežeňte se, nemějte děti! Dáte jim život, ony vám dají smrt. Vy je uvedete do světa, ony vás z něho vyštvou.
Peter Altenberg
Muž má jedinou lásku: svět. Žena má jediný svět: lásku.
Marcus Tullius Cicero
Dum spiro, spero ... - Dokud dýchám, doufám.... Heslo zajatých anglických zpravodajců za II.světové války.
Člověk bez vědomí - svět v temnotě.
Stanisław Jerzy Lec
Svět asi vznikl ze strachu před prázdnotou.
Václav Klaus
Přiletěl jsem na jeden den do Guatemaly. Na soukromé univerzitě Francisco Maroquín, posazené v kouzelném údolí v takové skoro džungli, jsem dostal čestný doktorát. Odskočil jsem si tam ze státní návštěvy Mexika. Přijedete tam a oni vás zavedou do knihovny, do dokumentačního oddělení, ukazují vám, co všechno tam mají, a říkají, tak jestli chcete, uděláme malou zkoušku, co je tady v rámci knihovny pod jménem … Ten šok, když zjistíte, co v té guatemalské univerzitě mají mých textů a odkazů na mé texty, je naprosto deprimující. Hned vedle jsou živé sopky. Je to Guatemala. V noci spíte a mezi třetí a čtvrtou hodinou se ozve podivný zvuk, a přestože jste nikdy u sopky nebyli a nevíte, jak má sopka dunět, tak v tom polospánku přesně víte, že to udělala sopka, že to není jiný zvuk. Svou veledůležitost bychom opravdu neměli přeceňovat. Svět je vůči nám hodně shovívavý, hodně férový a hodně pozorný. Ani nevím, jestli si to zasloužíme.
Alexis Carrel
Sebeláska je motorem světa, láska je pohonnou hmotou.
Elbert Hubbard
Svět je každým dnem lepší. A k večeru zase horší.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt