Čtvrtek, 23. květen 2019 | Svátek má Vladimír Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o smutku - 4. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Nikolas Lenau | Citáty o smutku
Celý svět je k uzoufání smutný.Démokritos
Nezkrotný smutek omámené duše vyháněj rozumem.
Endre Ady
Člověk je velmi smutné zvíře, které může milovat, i když před chvílí ještě po tom netoužilo.
Peter Rosegger
Keď si veľmi smutný, urob skutok lásky, a hneď sa budeš cítiť lepšie!
Johann Wolfgang Goethe
Lepšie byť smutný s láskou ako bez nej veselý.
Gabriel Laub | Citáty o smutku
Je to smutně poznání, ale nejsem největší génius na světě. Není to ovšem spravedlivé.
Hippokratés
Smutný je život, jímž provívá odporná chtivost peněz jako ledový vítr.
Lucius Annaeus Seneca
Všem lidem prospívá dopřát čas od času duši uvolnění. Odpočinek obnovuje totiž životní sílu a veselá nálada volna rozežene každý smutek.
Martin Luther
Hudba je jedním z nejkrásnějších a nejnádhernějších darů božích. Je jedním z nejlepších umění. Noty oživují slova. Hudba zahání duchu smutek, jako bychom se dívali na krále Saula. Je nejlepší útěchou pro zarmoucené lidi, jí se srdce upokojí, občerství a osvěží.
Edvard Munch
"Šel jsem po cestě se dvěma přáteli - slunce zapadalo za horu nad městem a fjordem - pocítil jsem nápor smutku - nebe se náhle změnilo v krvavou červeň. Zastavil jsem se, opřel o zábradlí, smrtelně unaven - přátelé se po mně ohlédli a pokračovali dál - díval jsem se nad plápolajícími mraky na fjordem, byly jak krev a meč, a město - modročerný fjord a město - mí přátelé šli dál a já tam stál a třásl se strachy - cítil jsem jakoby velký, nekonečný výkřik šel tou nekonečnou přírodou."
Život je všední, to jen romanopisci z něho činí patetickou komedii. Smrt je vždycky jen smutná. -str.53Mark Twain
Není smutnějšího zjevu než mladý pesimista; leda ještě starý optimista.
Tomáš Akvinský
Přátelé se radují a jsou smutní pro tytéž věci.
Jean Paul
Stáří není smutné proto, že se ztrácejí naše potěšení, ale naše naděje.
Banesh Hoffmann
Fyzikům nezbývá nic lepšího než chodit s ustaranými tvářemi a smutně si stěžovat, že v pondělí, ve středu a v pátek musejí na světlo hledět jako na vlnu, zatímco v úterý, ve čtvrtek a v sobotu ho berou jako částici. A v neděli se prostě modlí...
Aby život lidský nebyl jen smutný a jednotvárný, oč více vášní než rozumu dal Jupiter lidem!... A mimoto odkázal rozum do těsné komůrky v hlavě, zatímco celou zbývající tělesnou schránku dal napospas bouřlivým vášním.
Karel Čapek
Jsem slabý člověk, ale v mé slabosti je má síla; můj smutek mne nebolí, má osamělost, to bude zároveň mé přemýšlení; mé odříkání, to bude zároveň má čistota.
Miloš Čermák
Vždy se směji, když někdo říká, že není chytrý na matematiku, ale že je chytrý na dějepis nebo na cokoliv jiného. Smutná pravda je, že kdo není chytrý na matematiku, není chytrý vůbec.
Jiří X. Doležal
Odpověď na otázku, co tedy se sezonními depresemi dělali lidé před vynálezem antidepresiv, je více než jednoduchá: Nic. Nemedicinalizovali přirozený stav - smutek přicházející s podzimem, s koncem vegetačního cyklu - a podzimní rozlady chápali jako zákonitou součást roku, jako pouhou reflexi všeobecného umírání, které příroda každý rok na podzim podstupuje.
Vy tedy, sire, nehrajete whist? Běda, jak smutné stáří si připravujete!
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt