Středa, 12. prosinec 2018 | Svátek má Simona Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o penězích - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Bohatství ničí člověka stejně jako bída a hlad. Může být celoživotně zdecimován tím, že žije v pohodlí, které neunese. Důkazy toho máme na každém kroku.George Bernard Shaw
Jediný způsob, jak si za peníze koupit lásku, je koupit si psa.
Max Weber
Socialismus je pokus nahradit anarchii trhu a dosáhnout větší rovnosti pomocí společenského plánování. Toto by však vedlo k nesmírnému nárůstu byrokracie moci, jehož následkem by byla nesvoboda a ekonomická stagnace.
Pavel Kosorin
Biblia sa podobá zlatej bani - kto nie je ochotný kopať, nemá žiadnu šancu zbohatnúť.
Alphonse Karr
Ženy jsou dnes tak náročné, že chce-li muž mít ženu jen pro sebe, musí být velmi bohatý jedinec a velmi výkonný milenec. Jinak mu nezbývá než milovat ženy druhých.
Julian Tuwim | Citáty o penězích
Půjčka, kterou je třeba vrátit, to jsou ztracené peníze.
Neznámý autor
Raději chci být zdráv, než bohat.
Germaine de Staël
Odkládat bez nutnosti své povinnosti znamená stávat se svým vlastním dlužníkem a podlehnout dříve nebo později mravnímu bankrotu.
Karel Čapek
Koruna je symbol království, protože lidé mohli spíše poznat krále podle koruny nežli podle moudrosti.
Isokratés
Hlúpi boháči sú pri svojom majetku takí, ako gazda, ktorý má koňa a nevie na ňom jazdiť. [Podobné: Niektorí ľudia sa správajú asi tak ako keby vlastnili lietadlo a používajú iba vrtuľu aby vysušili prádlo. (Anthony de Mello)]
Kulturní marxismus politické korektnosti, stejně jako ekonomický marximus, zjednodušuje celý historický vývoj jen na jedno hledisko. Ekonomický marximus tvrdí, že veškeré dějiny určuje vlastnictví výrobních prostředků. Kulturní marxismus neboli politická korektnost tvrdí, že veškeré dějiny určuje moc, pomocí níž různé skupiny definované na základě rasy, pohlaví apod. ovládají ostatní skupiny. Všechno ostatní je lhostejné.Konfucius
K jídlu mám jen hrubou rýži, piji jen čistou vodu, polštářem je mi má ruka, ale i tak jsem rád na světě. Bohatství a sláva, získané nepoctivě, jsou jen jako letící oblaka na nebi.
Lao-c’
Poctiví lidé nebývají bohatí. Bohatí nebývají poctiví.
Lucius Annaeus Seneca
Čas je půjčka, kterou nemůže vrátit ani vděčný dlužník.
Emanuel Arnold
Průmysl v nynějším našem pořádku má jen dvě třídy: fabrikanta a dělníka. Fabrikant jest ten mocný bohatý pán, jenž dělníkovu práci svým kapitálem jmenovati může, a dělník jest jen věčný otrhanec, z něhožto pramen bohatství fabrikantům plyne.
Adolf Hitler | Citáty o penězích
Je to víra v náš národ, která nás, malé lidi, učinila velikými, která nás chudé lidi, učinila bohatými, která nás, lidi kolísající, zbabělé a bojácné učinila statečnými a odvážnými. Tato víra dala nám bloudícím prohlédnout a spojila nás.
Xenofón
Bohatství a chudobu nemají lidé v domě, ale v duši.
Marine Le Penová
Toto mužstvo už nereprezentuje Francii. Reprezentuje značku Nike, televizi TF1, banku Crédit Agricole, telefonního operátora SFR, reprezentuje peníze. (o francouzském národním forbalovém týmu v roce 2010)
Neznámý autor
Proč dělat v životě stejnou hloupost, když je tak bohatý výběr.
Jan Amos Komenský
Lichocení jest falešný peníz, který v oběhu udržuje naše marnivost.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt