Úterý, 05. prosinec 2023 | Svátek má Jitka Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o penězích - 3. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Člověk nikdy nebyl bohatý tím, co má, ale tím, co dal.Neznámý autor
Tak dlouho se chodí se džbánem pro pivo, až dojdou peníze!
Franz Kafka
Luxus bohatých je zaplacen bídou chudých.
Sacha Guitry
Uspěšný umělec je ten, kdo vydělá víc, než jeho žena stačí utratit. Úspěšná žena je ta, které se podaří nalézt takového muže.
Honoré de Balzac
Muž má zmoudřet do třiceti a zbohatnout do čtyřiceti, jinak nemůže nic čekat od života.
Já to nedělám pro sebe, ale pro peníze.
Henry David Thoreau
Člověk je tím bohatší, čím méně má věcí, o které se musí starati.
Jan Sobotka
Na rozdíl od přátel si ode mne nepřátelé nepůjčují knihy ani peníze a neflirtují s mou ženou. Jsou to zkrátka sympatičtí lidé.
Helen Rowlandová
Když vidíte, za koho se některá děvčata vdávají, uvědomíte si, jak strašně moc si nechtějí samy vydělávat na živobytí.
Tomáš Garrigue Masaryk
Šťastný je ten, kdo má bohatý obsah životní, šťastný je ten, kdo dovede poctivým úsilím zčásti uskutečnit své ideály.
Bible se podobá zlatému dolu - kdo není ochotný kopat, nemá žádnou šanci zbohatnout.Pavel Kohout (ekonom)
Ekonomové neumějí dobře předpovídat; účetní a pojistní matematici však ano. A podobně jako byl dobře předvídatelný bankrot GM, podobně spolehlivě lze předpovědět i bankrot českého sociálního státu.
Adolf Hitler
Hitler řešil krizi tak, že začal zbrojit, čímž dal lidem práci a nastartoval ekonomiku! On s tím vyhrál volby! Pak to tedy vyústilo ve válku... Liberální ekonomové na tohle zapomněli. A místo toho přicházejí se svými fantasmagoriemi.(David Rath rozhovor pro Lidové noviny 23.1.2009)
Klement Gottwald
Říkáte konečně, že jsme pod komandem Moskvy a že si tam chodíme pro rozum. Vy jste pod komandem Živnobanky, Petschka, Weimanna, Preise, vy jste pod komandem Společnosti národů, to jest společnosti imperialistických dravců, a vy si chodíte pro rozum k Petschkům, Weimannum, Rotschildům a Preisům, abyste se naučili vydírat pracující lid ještě lépe než dosud. A my jsme stranou československého proletariátu a naším nejvyšším štábem je skutečně Moskva. A my se chodíme do Moskvy učit, víte co? My se od ruských bolševiků do Moskvy chodíme učit, jak vám zakroutit krk. A vy víte, že ruští bolševici jsou v tom mistry… Přejde vás smích! 21. prosince 1929 v poslanecké sněmovně Národního shromáždění jako představitel KSČ otevřeně prozradil cíle své strany. Toto jeho prohlášení se beze zbytku naplnilo o 20 let později .
Milton Friedman
Dobročinnost a ekonomie jsou neslučitelné v každém případě. Kdokoli si chce hrát na dobrodince, ať tak činí za vlastní peníze.
Ten, kdo ve třiceti nebyl zdráv, ve čtyřiceti nezmoudřel a v padesáti nezbohatl, ten už to nedohoní!
Robert Baden-Powell
Skauting může být klíčem k nové výchovné metodě, k tomu, jak zaujmout mládež. Tisíce a statisíce mladých lidí! Bude to druh bratrství bez rozdílu původu, rasy a vyznání, bohatství i chudoby.
Homero Aridjis
Politik touží zůstat u moci; básník sní o tom, že napíše mistrovské dílo. Nikdy v životě bych nevyměnil svoji intelektuální a duchovní svobodu za peníze a moc. Netoužím stát se prezidentem, připadá mi to příliš přízemní. Chtěl bych se stát andělem zkázy a napravit svět.
Woody Allen
Organizovaný zločin v Americe vynáší přes 40 miliard dolarů ročně - a náklady na kancelářské potřeby jsou naprosto minimální.
Ľudovít Štúr
Ako národ Slovanskí je nad inšje národi kmenovití, tak aj reč Slovanská je hlavňe narečná a muože sa bezpečňe pre svoju ňekoňečnú bohatosť, pre svoju rozvitosť a rozmaňitosť nazvať rečou reči.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt