Pátek, 12. duben 2024 | Svátek má Julius Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jan Berwid-Buquoy


Politolog a historik, prezident Českého Institutu Mezinárodního Setkání na barokním zámku v Táboře-Měšicích.
1 2 3 Další
Jan Berwid-Buquoy
Nehledejte žádného nepřítele ve svém okolí. Nepomlouvejte lidi, které de facto ani dobře neznáte. Vy jste ve skutečnosti sami sobě největším nepřítelem, jehož jste doposud ve svém životě potkali. Vy jediní jste tím nepřítelem, kdo má tu moc zničit váš charakter a svést vás z cesty úspěchu. Vy jste tvůrci a nebo ničitelé svého vlastního osudu. Hlavně se bojte a bojujte proti nepříteli hnízdícím ve vašem vlastním těle. Nepřišel jsem k vám, abych vám radil, ale abych vás upřímě varoval…Berwid-Buquoy citáty
Neznalost je strašně nebezpečnou zbraní. Většina pomluv a urážek nevzniká proto, že by byli lidé špatní, ale protože nevědí. Největší zločiny lidstva byly spáchány z fanatizmu. Fantismus je otcem nevědomosti. To s úrovní vzdělání nemá nic společného. Sebeovládání, trpělivost, úcta k druhým, schopnost jít v životě cestou dobra, kráčet za ideály humanizmu - jsou daleko důležitějšími faktory než formální školní vzdělání, byť i univerzitního charakteru.
Berwid-Buquoy
Na velkých hodinách života je pouze jeden ukazatel, "Teď"! Ulice "Potom", nás přivede k domu "Nikdy"! Velké hodiny času odbijí každý den, každou hodinu a každou minutu našeho života. Tyto časové hodnoty už se nikdy nevrátí. Promarněné dny a hodiny jsou nenávratně ztraceny. Proč se nerozhodnout hned, s úmyslem udělat něco pořádného a dotáhnout to dokonce? Jestliže nás obyčejné úsilí přivádí k solidním úspěchům, což teprve úsilí neobyčejné?
Berwid-Buquoy Jan citáty
Chceš-li v životě dokázat něco skutečně hodnotného, musíš znát svůj cíl a vydat se k němu bez okolků a to přímo. Váhání, vyčkávání, tak jako různé okliky, tě zmatou - dříve nebo později zabloudíš. Kdo zabloudil, ztratil sám sebe - přestává žít. Jeho další osud, je v nejlepším případě, živoření ze dne na den a od výplaty k výplatě.
Berwid-Buquoy Jan
Kdyby mi mělo stoupat přirození podle životní úrovně v ČSSR, tak bych si do konce života nezasouložil!
Jan Berwid-Buquoy citáty
Nikdo není na tomto světě zbytečný. I ten největší blbec může sloužit alespoň jako špatný příklad.
Jan Berwid-Buquoy
Výrok "Vy, Buquoyové, máte poslední číslo nosu, potom začíná chobot!", považuji za poněkud přehnaný. Současně ovšem musím dodat, když řeknu, že mi tramvaj ujela před nosem, měl jsem ještě minimálně pět minut do stanice.
Berwid-Buquoy Jan citáty
Ten, kdo musí chodit každý den do práce, nemá čas na to vydělávat peníze.
Berwid-Buquoy
Ten, kdo ve třiceti nebyl zdráv, ve čtyřiceti nezmoudřel a v padesáti nezbohatl, ten už to nedohoní!
Berwid-Buquoy Jan
Svět je přeplněn lidmi naustále čekajícími na nějakou podporu, protekci nebo přistrčení ke korytu. Jsou to nebezpeční slaboši!
Jan Berwid-Buquoy
Když už s někým nemůžeš vyjít, tak sním alespoň vyběhni!Jan Berwid-Buquoy citáty
Zásadně si zapamatujte: Příležitosti nepřicházejí sami od sebe. Kdo chce uskutečnit své sny, musí se nejdříve probudit. Všiměte si následujícího faktu - lidé, kteří na tomto světě něco dokázali, si svojí příležitost nejprve vytvořili. Nic na tomto světě se nebude hýbat, dokud to my vlastní silou nedáme do pohybu.
Jan Berwid-Buquoy
Je mnoho hrozných a tragických srážek, ale nejhorší srážkou je, když narazíte na blbce.
Berwid-Buquoy citáty
Kdo ví, umí! Kdo neví, čumí!
Berwid-Buquoy Jan
Výňatek z projevu k závodnímu polokrevníkovi, který jej před překážkou v závodišti Praha-Troja (cena o pohár "Dikobrazu") vyhodil v létě 1963 ze sedla: "To jsi kůň, ty vole? Jsi osel, ty krávo!"
Berwid-Buquoy Jan citáty
Prosíme ty, kteří přicházejí do práce pozdě, držet se vlevo, aby se nesrazili s těmi, co odcházejí z podniku před ukončením pracovní doby!
Jan Berwid-Buquoy
Mezi demokratizací a demokracií je takový rozdíl jako mezi vodou a vodkou.
Jan Berwid-Buquoy citáty
Lid buduje socialismus, ale lidi na to kašlou.
Jan Berwid-Buquoy
"Píchni, jako řízni!", pravila domovní důvěrnice, když našla svého muže pod schodama s nožem v zádech a s uříznutou hlavou.
Berwid-Buquoy Jan
Sardinka je ve skutečnosti velryba, která prodělala všechny fáze budování socializmu.
1 2 3 Další
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt