Středa, 19. leden 2022 | Svátek má Doubravka Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o penězích - 5. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Říká se, že nemám úroveň. Naštěstí jsou lidi s úrovní většinou ochotni tento nedostatek přehlédnout, protože jsem hodně bohatý. Úroveň se nedá koupit, ale tolerance pro její absenci ano.Friedrich Nietzsche
Raději zůstat dlužni než platit mincí, jež nenese náš obraz!
Marilyn Monroe
"Po dokončení filmu jsem už neměl bolesti zad a nechtěl jsem udeřit manželku jen proto, že je žena. Když jsem se radil se svým lékařem, jestli bych měl s Monroe ještě točit,řekl mi,že jsem dost starý a bohatý než abych to riskoval." (režisér Billy Wilder po dokončení Někdo to rád horké)
Charlie Chaplin
Cítili jsme, že diváci, zvláště děti, podobně jako zvířata, jsou roztomilá a drobná. A myslím, že spíš dlužíme za tuto myšlenku Charlie Chaplinovi. Hledali jsme něco líbivého a přemýšleli jsme o malé myšce, která by měla něco z Chaplinovy nedočkavosti - malý kamarád, který se snaží o své maximum. - Walt Disney o Mikey Mouseovi
Milton Friedman
Ekonomie jako pozitivní věda je tělem zkusmo přijatých zevšeobecnění o ekonomických jevech, která mohou být používána pro předvídání následků změn okolností.
Henry Ford | Citáty o penězích
Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.
Nigel Farage
Vypadáte jako obyčejný bankovní úředník, máte charisma mokrého hadru. (Hermanovi Van Rompuyovi)
Marcus Tullius Cicero
Palčivou touhu po bohatství nikdy nepřekonáme, aniž ji neukojíme; ti, kdo bohatství mají, trápí se nejenom touhou nabýti ještě většího majetku, nýbrž i strachem, že přijdou o to, co už mají.
Gerald Celente
Celá Amerika už jen posluhuje dluhu. Všichni pracují na banky. Až se země zhroutí, nastane celosvětově období temna podobně jako po pádu Říma.
Syd Barrett
Chtěl bych být bohatý. Chtěl bych mít spoustu peněz, kterými bych zaplatil všechny své zdravotní prohlídky a koupil jídlo všem přátelům.
Boháč je vždy lhostejný a necitelný k cizímu žalu.Anton Srholec
Problém slobody a otroctva, bohatstva a chudoby. Stačí jediný chýbajúci zmysel a ste otrokom.
Adam Smith
Človek je bohatý, alebo chudobný podľa toho, koľko si môže dopriať vecí nevyhnutných pre život a život spríjemňujúcich a koľko radovánok.
Lucius Annaeus Seneca
Pokiaľ žiješ v súlade s prírodou, nikdy nebudeš chudobný; pokiaľ žiješ podľa mienky ľudí, nikdy nebudeš bohatý. [Si ad naturum vives, numquam eris pauper; si ad opiniones, numquam dives. (la)]
Marshall McLuhan
Čím viac je o nás zaznamenané v databankách, tým menej existujeme.
U nás na Slovensku vám dovolia veľa ukradnúť, ale nedovolia vám veľa zarobiť.
Isokratés
Hlúpi boháči sú pri svojom majetku takí, ako gazda, ktorý má koňa a nevie na ňom jazdiť. [Podobné: Niektorí ľudia sa správajú asi tak ako keby vlastnili lietadlo a používajú iba vrtuľu aby vysušili prádlo. (Anthony de Mello)]
Milton Friedman
Za všetkým hľadaj peniaze.
Robert Fico
Áno, ale výška 14 percent, ako ju navrhujú, nie je pri súčasnej ekonomickej sile a sociálnej situácii reálna.
Robert Fico
Predchádzajúca vláda mala oveľa lepšie podmienky. Navyše predala štátny majetok za 330 miliárd. Kde to vidieť? Urobilo sa pár vecí. Neuveriteľné peniaze sa však vytratili.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt