Pondělí, 20. leden 2020 | Svátek má Ilona Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o náboženství - 3. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Společnost, která neuznává alternativu své víry a své ideologie, která nepřipouští debatu z obav, že by přišla o svůj myšlenkový monopol, skončí nakonec v bludném kruhu náboženských či ideologických dogmat.George Washington
Je nemožné správně vládnout světu bez Boha a Bible.
Ian Stevenson
Reinkarnace je nejspravedlivějším náboženstvím. Každému, kdo se provinil proti zákonu lásky k bližnímu, dává v obnoveném pozemském životě možnost napravit to, v čem chyboval. Psychologie bude muset pohřbít mnohé staré a často velmi oblíbené teorie - a formulovat nové, ve kterých vědecky prokázaná reinkarnace zaujme klíčové místo.
Tomáš Garrigue Masaryk
Zbožnost korunuje a posvěcuje lásku. Náboženství bez lidskosti nemůže být správné; lidskost bez zbožnosti nemůže být úplná.
Matka Tereza
Ježíš na vás stále čeká v tichu.
Kdo přestane číst Bibli, stane se nečitelným křesťanem.
Pavel Kosorin
Je to skandál, co Bible učí, ale výsledkem je pokoj.
Pavel Kosorin
Bible je v současnosti jediný zlatý poklad, který je celý v oběhu.
Ježíš Kristus
Ježíš byl extrémistou pro lásku, pravdu a dobrotu. -Martin Luther King
Myslet si, že žijeme v ateistické době, je omyl. Žijeme v době silné religiozity, ale čím dále méně křesťanské.
Nesetkal jsem se ještě nikde s hodnotou, která by byla motivována ateismem. Neznám ani jednu - byť prostou - skladbu či skutek, za kterým by stálo: činím tak z lásky k Boží neexistenci.Albert Einstein
Pro mne je judaismus, stejně jako všechna ostatní náboženství, ztělesněním nejdětinštějších pověr. Židé, ke kterým mám to potěšení náležet a s kterými jsem si mentálně blízký, nemají žádné jiné kvality než ostatní lidé. Dle mé zkušenosti nejsou lepší než jakákoli jiná lidská skupina, i když od největšího zla je chrání nedostatek moci. Jinak nevidím na nich nic vyvoleného.
Santiago Calatrava
Lidé se pokoušeli vykládat Gaudího v termínech pohanství, svobodného zednářství, buddhismu nebo ateismu. Podle mého byl skutečně mužem, který sloužil zbožné ideji. Bohem nebo spíš bohyní, které se Gaudí klaněl, byla architektura sama.
Elias Vella
Hriechom urážame nielen Boha, ale aj Cirkev.
Jean Vanier
Ježiš urobil niečo výnimočné: rozhodol sa ísť cestou slabosti a na prvý pohľad sa zdalo, že dopustil, aby iní zvíťazili nad ním. Na cestu, ktorá viedla k slabosti a pokore sa vydal už vo chvíli, keď sa v Máriinom lone Slovo stalo telom.
Keby ste vedeli, akú hodnotu má v Ježišových očiach malé zrieknutie, usilovali by ste sa o ne ako lakomec, ktorý sa naháňa za pokladmi.
Jakub Svätý
S Ježišom žiť, za Ježiša umierať.
Richard Rohr
Ježiš sedemnásťkrát hovorí "nasledujte ma!". Ani raz nepovedal "uctievajte ma!"
Páter Pio
Byť na kríži s Ježišom je nekonečne viac, než len rozjímať o Ježišovi na kríži.
Robert Mäder
Každý človek je natoľko zbožný, koľko miluje.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt