Pátek, 29. září 2023 | Svátek má Michal Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Augustinus

« Všechny citáty autora
 

S prodejnými ženami je to stejné jako se záchody v palácích. Jsou nepříjemné, ale jestliže je člověk odstraní, rozšíří se zápach a špína.

 
Augustinus

» Augustinus - zobrazit všechny citáty »Zdroj: HALATKA, David. U zrodu českých nevěstinců stála církev. History revue, 2009, čís. 2, s. 60.


Štítky: Citáty Augustinus, Anonymous quotes, citáty o člověku, citáty o mužích a ženách, citáty o rozkoši, autoři od písmene A


Podobné citáty

 

Sny jsou reakcí na náš vědomý postoj, a to stejně jako když reaguje tělo na to, jestliže se přejíme nebo s ním nějak špatně zacházíme. Sny jsou přirozená reakce sebereagujícího psychického systému.

 
Carl Gustav Jung
 

Takové přátelství se ženami: buď skončí láskou, nebo v nenávisti stejně jako láska.

 
August Strindberg
 

Jestliže si přeješ zachovat přátelství v domě, do něhož vstupuješ jako syn, bratr nebo přítel - ať už jsi v jakémkoli postavení - chraň se tam sblížit s ženami!

 
Ptahhotep
 

Je právě tak nepříjemné, když lidé mají úplně stejné zájmy, jako když mají zájmy zcela odlišné.

 
François de la Rochefoucauld
 

Život je stále plynoucí proces, v jehož průběhu se vždy objeví nějaké nepříjemné věci - mohou zanechat jizvu, ale život přece plyne, a pokud se zastaví, zvětrá stejně jako voda. Jdi statečně kupředu, můj příteli, protože každá zkušenost je lekcí.

 
Bruce Lee
 

Zvířata jako lidé stejný úděl mají, jedni i druzí stejně umírají, dýchají stejně, v čem je člověk před zvířetem? K jednomu místu plynou.

 
Bible
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt