Sobota, 12. červen 2021 | Svátek má Antonie Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Pierre Teilhard de Chardin

« Všechny citáty autora
 

Člověk nemůže plně vidět sebe sama mimo lidství, právě tak jako nemůže plně vidět lidství mimo život a život mimo vesmír.

 
Pierre Teilhard de Chardin

» Pierre Teilhard de Chardin - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Pierre Teilhard de Chardin, Pierre Teilhard de Chardin quotes, citáty o životě, citáty o člověku, autoři od písmene C


Podobné citáty

 

Nelze vidět sebe, jen obraz sebe v čemsi mimo nás.

 
William Shakespeare
 

Mučedník je člověk, kterému záleží na něčem mimo něj tolik, že nedbá o svůj život. Sebevrah je člověk, kterému záleží na čemkoli mimo něj tak málo, že už s tím nechce nic mít. Jeden chce, aby něco začalo, druhý, aby všechno skončilo.

 
Gilbert Keith Chesterton
 

Člověk, jenž jako fyzická bytost se stále obrací mimo sebe a myslí si, že jeho štěstí leží mimo něj, nakonec svoji pozornost obrací do svého nitra a zjišťuje, že zdroj štěstí nosí v srdci.

 
Soren Kierkegaard
 

Milovat znamená nalézt a dovršit sebe sama v něčem mimo sebe.

 
Pierre Teilhard de Chardin
 

Rozumět něčemu, to znamená nalézt v tom něco, co je naše, a právě toto objevování sebe mimo nás je to, co nás těší.

 
Rabíndranáth Thákur
 

Stoikové praví: "Musíte se pohroužit sami do sebe, tam najdete spočinutí." Není to pravda. Jiní praví: "Vyjděte ze sebe a hledejte štěstí v rozptýlení." Ale není to pravda: dostaví se nemoci. Štěstí není ani mimo nás ani v nás. Je v Bohu a mimo nás i v nás. ("Myšlenky")

 
Blaise Pascal
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt