Neděle, 25. červenec 2021 | Svátek má Jakub Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Mária Rázusová-Martáková

« Všechny citáty autora
 

Knihy boli moji živí priatelia. Bolo ich málo, ale vyčítala som z nich aj to, čo autori do nich nevložili.

 
Mária Rázusová-Martáková

» Mária Rázusová-Martáková - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Mária Rázusová-Martáková, Maria Bamford quotes, citáty o přátelství, citáty o knihách, autoři od písmene R


Podobné citáty

 

Keď nás priatelia opustia, nájdeme na nich samé zlé vlastnosti.

 
François de la Rochefoucauld
 

Lidé se těžko mění, proto nemarněte čas tím, abyste do nich vkládali to, co v nich není. Snažte se naopak rozvíjet to, co v nich je.

 
Marcus Buckingham
 

Naše zákony jsou jako velký les, mnohému se v nich už cesta spletla; a čím hlouběji jsi do nich vlez, tím v nich méně rozhledu a světla.

 
Ladislav Quis
 

Na kúrenie je najlepšie staré drevo, na pitie staré víno, na dôverné rozhovory starí priatelia a na čítanie starí autori.

 
Francis Bacon
 

Řešení není v ničem jiném než v důsledném zavedení tržních vztahů, jedině ty nám ukáží, kdo si co skutečně zaslouží. neztratí se v nich ani ti eventuální Einsteinové nebo van Goghové, ztratí se v nich však zcela jistě ti, kteří toho k našemu krajíci budou přidávat příliš málo a kteří byli zvyklí, že toho bez zásluhy dostávali moc. (Literární noviny, 1. 7. 1990)

 
Václav Klaus
 

Spomedzi státisícov černochov, ktorí sú dopravení zo svojich krajín, hoci mnohí z nich boli prepustení, stále ani jeden z nich nikdy nepredstavil nič skvelé v umení či vede alebo čokoľvek úctyhodnej kvality, hoci medzi bielymi niektorí neustále povstanú z najnižších vrstiev a nadradením nadaním si zaslúžia uznanie sveta. Taký výrazný je rozdiel medzi týmito dvomi rasami a zdá sa, že je rovnako veľký v mentálnych schopnostiach ako vo farbe.

 
Immanuel Kant
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt