Středa, 22. září 2021 | Svátek má Darina Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Herbert Read

« Všechny citáty autora
 

Umění je únik z chaosu.

 
Herbert Read

» Herbert Read - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Herbert Read, Herbert Read quotes, autoři od písmene R


Podobné citáty

 

Ať už filosofové hlásali životní angažovanost nebo únik, šlo jen o jejich vlastní gesto, a netřeba se o tom dohadovat víc než o barvě vázanky.

 
François de la Rochefoucauld
 

…Vydělávat peníze je umění, pracovat je umění, ale největší umění je dělat dobré obchody.

 
Andy Warhol
 

Jako se nám každé roční počasí zdá nejlepší, když přijde jeho doba, tak příchod jara jest jako stvoření kosmu z chaosu a uskutečnění Zlatého věku.

 
Henry David Thoreau
 

Smysl je termín pro naši životní orientaci. Pomáhá nám v tom, abychom se neutopili v močálu sobectví, lenosti a planých řečí. Smysl je mostem k tvorbě bytí v moři chaosu.

 
Sedlák
 

Kdyby v Generálním gouvernementu nebylo Varšavy, nemuseli bychom se potýkat se 4/5 našich současných problémů. Varšava byla a bude centrem chaosu, místem odkud se odpor šíří do ostatních částí země. - generální guvernér Hans Frank v prosinci 1943

 
Hans Frank
 

Pan Assange není zodpovědný za neschválené zveřejnění 250 tisíc dokumentů z americké diplomatické komunikace. Zodpovědní jsou za to Američané. Hlavní zodpovědnost, a tím pádem i právní zodpovědnost, mají ti, kteří umožnili původní únik dokumentů.

 
Kevin Rudd
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt