Pondělí, 04. prosinec 2023 | Svátek má Barbora Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Andy Warhol


Andy Warhol
Mé malby se nikdy nevyvedou tak, jak jsem čekal, ale nikdy tím nejsem překvapen.Warhol citáty
Poznal jsem, že všechno, co dělám, souvisí se smrtí.
Warhol
…Vydělávat peníze je umění, pracovat je umění, ale největší umění je dělat dobré obchody.
Warhol Andy citáty
Jsem neobyčejně pasivní. Beru věci tak, jak jsou. Pouze se dívám, pozoruji svět.
Warhol Andy
Lidské sny jsou to, co dělá lidem problémy. Když nebudete mít sny, nebudete mít problémy, protože budete brát prostě jen to, co je. Ale pak budete postrádat lásku, protože láska je nalézání svého snu v lidech, kteří jej nemají.
Andy Warhol citáty
Každý raz bude pätnásť minút slávny. [In the future everyone will be world-famous for 15 minutes. (angl.)]
Andy Warhol
Nemyslím, že moje umenie by malo trvalú hodnotu.
Warhol Andy citáty
Byl to jeden z mnoha večerů, kdy jsem žádal tak deset patnáct lidí o náměty, až mi jedna má přítelkyně položila správnou otázku: "Co máš nejraději?" A tak jsem začal malovat peníze.
Warhol
V srpnu 62 jsem začal používat sítotisk. Metoda pryžového razítka, která mi až dosud sloužila k opakování obrazů, mi najednou připadala příliš domácká.
Warhol Andy
To je neuvěřitelné, kolik lidí si do pokoje pověsí obraz elektrického křesla - zvlášť když barva obrazu ladí s barvou závěsu.
Andy Warhol
Umění byznysu je krokem, který následuje po umění. Začal jsem jako komerční umělec a chtěl bych skončit jako umělec byznysu.Andy Warhol citáty
Obrazy jsou jen k tomu, aby se s nimi zakryly zdi.
Andy Warhol
Pro mě je Monroeová jen jednou z mnoha jiných. A co se týče otázky, jestli je symbolickým aktem malovat Monroeovou takovými zářivými barvami, mohu k tomu pouze říct: Šlo mi o krásu a ona krásná je; a je-li něco krásné, pak jsou to hezké barvy. To je všechno. Tak, nebo nějak tak se věci mají.
Warhol citáty
To nejkrásnější na této zemi je, že Amerika založila tradici, podle níž kupují nejbohatší spotřebitelé v podstatě tytéž věci jako chudí. Člověk sedí u televizoru, popíjí coca-colu a ví, že prezident pije colu, Liz Taylorová pije colu, a pomyslí si, ty můžeš pít také colu.
Warhol Andy
Nakupování je američtější než myšlení a já jsem stejně americký jako každý jiný.
Warhol Andy citáty
Někteří lidé, dokonce i inteligentní, tvrdí, že násilí může být krásné. Nedovedu to pochopit, vždyť jsou jen krásné okamžiky toho druhu nepociťuji jako krásné nikdy.
Andy Warhol
Na Tokiu je nejkrásnější McDonald. Na Stockholmu je nejkrásnější McDonald. Na Florencii je nejkrásnější McDonald. Peking a Moskva ještě nic krásného nemají.
Andy Warhol citáty
Velká rocková hvězda může prodat milióny a milióny gramodesek, když ale točí špatný film a povídá se o něm, že je špatný, upadne do zapomění.
Andy Warhol
Moje filosofie zní: Každý den je novým dnem. Nedělám si velké starosti s uměním nebo s životem. Myslím si, že válka a atomová bomba mě zneklidňují, to ano, ale člověk proti nim většinou nic nezmůže.
Warhol Andy
Je neuvěřitelné, kolik lidí si do pokoje pověsí obraz elektrického křesla - zvlášť, když barva obrazu ladí s barvou závěsu.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt