Neděle, 18. srpen 2019 | Svátek má Helena Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o tajemství - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Antonín Sova | Citáty o tajemství
Hľadať ľudí, ktorých by ste milovali... to je tajomstvo a úspech celého života.Jean Paul
Lidé s viditelnými přednostmi - krasavci, vtipálci a znalci mnoha řečí - bývají ješitní; lidé se skrytými přednostmi - ctností, moudrostí - bývají pyšní.
Oscar Wilde
Hudba je nejdokonalejší typ umění: neprozradí nikdy svoje tajemství.
Gabriel Laub
Idioti jsou jako láska - čím lepší vztah k nim máme, tím víc jej skrýváme.
Luc de Clapiers Vauvenargues
Lidé skrývají ze slabosti a ze strachu před pošklebky své nejmilejší, nejstálejší a mnohdy nejctnostnější náklonnosti.
"Sbohem...," řekla liška. "Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné." "Co je důležité, je očím neviditelné," opakoval malý princ, aby si to zapamatoval. "A pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá." "A pro ten čas, který jsem své růži věnoval...," opakoval malý princ aby si to zapamatoval. "Lidé zapomněli na tuto pravdu," řekla liška. "Ale ty na ni nesmíš zapomenout. Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži..." "Jsem zodpovědný za svou růži...," opakoval malý princ, aby si to zapamatoval.
Publius Ovidius Naso
Blaženě žil, kdo v skrytu prožíval život.
Henny Youngman
Lidé se nás ptají na tajemství našeho dlouhého manželství. Uděláme si dvakrát týdně čas na večeři v restaurantu při svících, s jemnou hudbou a tancem. Ona v úterý, a já v pátek.
Oskar Blumenthal
Keď už nemôžeme svoj vek skrývať, musíme s ním koketovať.
Alexandr Ivanovič Gercen
Vývoj ženy je tajemstvím. Pořád nic - paráda a tance, hadí jazýček a četba románů, očka a slzy - a najednou se objeví gigantická vůle, zralá myšlenka, kolosální rozum.
Ľudia majú väčšinou - rovnako ako rastliny - skryté vlastnosti, ktoré sa objavujú iba náhodou.Marcus Porcius Cato
Řeč skrývá a zároveň odkrývá lidskou povahu.
Lucius Annaeus Seneca
Ak chcete, aby vaše tajomstvo bolo zachované, najistejšie je, ak si ho zachováte sami.
Hermann Hesse
Pokoj je nejvyšší vědomost a láska je ujištění, že si uvědomuji celou realitu na okraji všech hloubek a propastí. Pokoj je tajemství krásy a podstatná součást umění.
Guy de Maupassant
Ty oči mě zaplavovaly zvláštním mocným zmatkem. Z těch neproniknutelných očí vycházelo nekonečné kouzlo, nyvé jako závan větříku, svůdné jako pohasínající obloha za šeříkových, růžových a modrých soumraků, trochu melancholické jako noc přicházejíc za nimi! Ty oči skrývají v sobě tajemství toho, co se zdá a neexistuje, co se může objevit v pohledu ženy a zapůsobit, že v nás vzklíčí láska.
Orwell se obával těch, kteří by zakázali knihy. Huxley se obával, že by nebyl důvod knihy zakazovat, protože by nebyl nikdo, kdo by chtěl nějakou číst. Orwell se obával těch, kteří by nám odpírali informace. Huxley se obával těch, kteří by nám jich dali tolik, že by nás uvrhli do pasivity a egoismu. Orwell se obával toho, že by byla pravda před námi skryta. Huxley se obával toho, že by pravda utonula v moři bezvýznamnosti. Orwell se obával, že se staneme nesvobodnou kulturou. Huxley se obával, že se staneme kulturou zcela zaujatou obdobou smyslových filmů, heče peče a her s odstředivým míčem. Jak Huxley poznamenal v Brave New World Revisited, zastánci občanských svobod a racionalisté, kteří vždy varují před tyranií, zapomněli na téměř nekonečnou lidskou touhu po rozptýlení. Huxley dodává, že v 1984 jsou lidé ovládáni způsobovanou bolestí. V Konci civilizace jsou ovládáni způsobovanou rozkoší. Ve zkratce, Orwell se obával, že nás zničí to, co nenávidíme. Huxley se obával, že nás zničí to, co milujeme.
Hlúposť je stručná a nie ľstivá, ale rozum prekrúca a skrýva sa. Rozum je podliak, ale hlúposť je priama a statočná. - Bratia Karamazovci
Carmen Sylvová
Tajemství je jako díra ve zdi; čím více se je snažíme skrýt, tím více se nám ukazuje.
Ptahhotep
Dobrý výrok je skrytější než drahokam, avšak nalezneš ho i u otrokyň drtících obilí.
Dokonalé rozlišení je nemožné: v každém muži najdeme skrytou ženu a v každé ženě skrytého muže.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt