Středa, 07. prosinec 2022 | Svátek má Ambrož Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o tajemství - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Šamirova osobnost a styl se výrazně lišily od těch Beginových, a to navzdory silné shodě na ideologii a politice. Šamir byl zřejmě ovlivněn mnoha lety strávenými v podzemí a poté v Mosadu. Na rozdíl od Beginovy dominující osobnosti je Šamir jemnější. Držel se mnoha témat ze společného programu, avšak klidněji, nenápadněji a méně konfrontačním stylem. Má tendenci se vyhýbat publicitě a médiím a je poměrně nekomunikativní o své minulosti. Je pokládán za metodického a pracovitého člověka s příjemným zevnějškem, který skrývá drsnou osobnost. Byl vnímán, zejména ve Washingtonu, jako více diplomatický a méně bojovný než Begin. Někteří jej popisovali jako tichého, nudného, necharismatického, avšak odhodlaného člověka. [Bernard Reich. Political Leaders of the Contemporary Middle East and North Africa: A Biographical Dictionary. s. 490]Oskar Blumenthal
Keď už nemôžeme svoj vek skrývať, musíme s ním koketovať.
Karl Kraus
Tajemství agitátora spočívá v tom, že se dělá tak hloupým, jako jsou jeho posluchači, aby si myslili, že jsou tak chytří jako on.
Bertrand Russell
Moderní humor, to je někdy skrývané zoufalství.
Jean de La Bruyere
Je-li nehezká žena milována, pak je milována šíleně, protože je to způsobeno buď zvláštním sklonem milence, nebo půvabem skrytějším a neodolatelnějším, než jsou vnady krásy.
Člověk opravdu chytrý umí svou chytrost skrývat.
Publius Ovidius Naso
Pod sladkým medem se často skrývá nečistý jed.
Petronius
Spíš člověk v ústech žár a žhavý plamen snese, než tajemství by skryl.
Jean de La Bruyere
Muž věrněji chová cizí tajemství než své vlastní. Žena naopak - prozrazuje lehčeji cizí než své.
John D. Rockefeller
Tajemství úspěchu je dělat obvyklé věci neobvykle dobře.
Žádný pesimista nikdy neobjevil tajemství hvězd, neplavil se do neznámých zemí, ani neobjevil nové obzory lidské duše.Jean Dutourd
Člověk, který miluje, neví o tajemství lásky víc, než ví básník o tajemství básně.
Pierre Abélard
Láska je jedno z těch utrpení, jež není možno skrývat. Stačí jí jedno slovo, jeden nepatrný pohled, ba dokonce i mlčení k tomu, aby se projevila v plném rozsahu.
Láska je tajemství, jež není možno skrýt.
Tajemství úspěchu spočívá u některých lidí v tom, že říkají a dělají samé ztřeštěnosti, a všechno by rázem zkazili, jakmile by se začali chovat rozvážně.
Obdiv je nejzamaskovanější, nejskrytější a nejelegantnější poklonou.
Eduard Petiška
V každém snu je skryta hořkost konce. A konec postrádá vlídnost naděje.
George Harrison
Mluvili jsme o prostoru mezi námi všemi a o lidech, kteří se skrývají za zdí iluzí. Nikdy nezahlédnou pravdu - pak, když zesnou, je příliš pozdě.
Nejtěžší zločiny jsou ty, které činíme ve skrytu srdce.
Chalíl Džibrán
Život je nekonečný rad príležitostí k učeniu a odkrývaniu jeho tajomstiev. Ani smrť nemôže tomu zabrániť, pretože so samotným životom tvorí jednotu.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt