Pátek, 29. září 2023 | Svátek má Michal Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o nenávisti - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Kdykoli nás nenávist strhne příliš, pak vždycky pod úroveň toho, koho nenávidíme.Javier Moro
Politika je zvláštna vec, umožňuje pociťovať nenávisť a zároveň lásku k tej istej osobe.
Caligula
Ať mne nenávidí, jen když se mne bojí.
Josef Čapek
Člověk se od přirozenosti skládá z potřeby milovat a nenávidět, zbožňovat stejně jako opovrhovat, žádat si nebo odmítat. Tyto potřeby se však obyčejně ve svých projevech neopírají dost věcně o skutečný stav věcí.
Robert Fulghum
Opakem pravé lásky není nenávist, ale lhostejnost.
Ženy se nenávidí mezi sebou pro ty přednosti, pro které se líbí mužům.
Plinius starší
Předstíraná láska je horší než nenávist.
Kurt Cobain
Id rather be hated for who I am, than loved for who I am not. — Raději budu nenáviděn pro to, co jsem, než milován pro to, co nejsem.
Martin Luther King
Ježiš Kristus bol extrémistom lásky, prorok Ámos bol extrémistom spravodlivosti. Nejde teda o to, či sme extrémisti, ale o to, akí sme extrémisti. Sme extrémisti nenávisti alebo lásky?
Jean Paul
Rozchod bez nenávisti je pokračování lásky v jiné formě.
Neexistuje taková nenávist jako ta, která se narodí ze zrazené lásky..Gabi Aškenazi
Nikdy nedovolíme, aby naši synové a naše dcery, naši rodiče a prarodiče byli znovu vymazáni z tváře země. Poučili jsme se a bereme hrozby zničení Izraele vážně... Vyzývám všechny státy a všechny představitele států, aby bojovali proti nenávisti na tváři země, vykořenili ji a rozhodně jednali proti projevům antisemitismu ve světě. Nemůžeme říci, že to nevidíme - nápis na zdi, jasný a zřetelný... Stojím hrdě jako velitel, syn židovského státu, který je mocný a silný, a slibuji: Nikdy více; nikdy nebudeme bezmocní, (závislí) na dobročinnosti jiných. My vojáci Izraelských obranných sil - vyslanci lidu a národa - zde dnes stojíme v uniformách izraelské armády a zvedáme hrdě izraelskou vlajku ve jménu desítek tisíc izraelských vojáků a velitelů, kteří se považují za vykonavatele vůle, modliteb a snů šesti milionů bratří a sester, jejichž existence byla krutě zkrácena. (2.5.2008)
František Fajtl
Dvě věci nenávidím - krutovládu a násilí.
Gilbert Keith Chesterton
Láska hrdiny je strašnější než nenávist tyrana.
Herodes Veliký
Lépe je být nenáviděn než litován.
Duchaplné řeči nebo nápady patří před duchaplnou společnost, v obyčejné jsou nenáviděny, abychom se v obyčejné líbili, musíme být povrchní a omezení. V takové společnosti se musíme tedy s těžkým sebezapřením vzdát tří čtvrtin svého já, abychom se podobali ostatním.
Alexandre Dumas starší
Některé prokázané služby jsou tak velké, že je lze oplatit jedině nenávistí.
Gilbert Keith Chesterton
Neexistuje malá nenávist. Nenávist je vždycky nesmírná. Nenávist je vždy celá nenávist.
Philip Habib
Šaron je vrah, kterého vede jeho nenávist k Palestincům. Já jsem dal Arafatovi záruky, že se Palestinců nikdo nedotkne, ale Šaron to nedodržel. Sliby toho muže nemají žádnou hodnotu. (o masakru civilistů v Bejrútu v roce 1982)
Erich Fromm
Sobeckost a sebeláska zdaleka nejsou totéž, naopak jsou to protiklady. Sobecký člověk se nemiluje příliš, nýbrž příliš málo. Ve skutečnosti se nenávidí.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt