Čtvrtek, 23. květen 2019 | Svátek má Vladimír Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o lži a pravdě - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Myslel jsem si, že když o tom nebude nikdo mluvit, nebude to pravda.Lucius Annaeus Seneca
Pravda je přístupná všem, ještě nikdo ji neuchvátil pro sebe.
Jean Dutourd
Model si nepřeje, aby se mu obraz podobal; tu pravdu malíři dobře znají.
Oscar Wilde
Člověk je nejméně sebou samým. Dej mu masku a poví pravdu.
Pius X.
V pravdě řečeno, pokud se týká dobročinnosti, nejlepšími křesťany jsou Židé. (ve funkci biskupa Mantovy na otázku papeže Lva VIII., kdo jsou nejlepší křesťané ve městě)
Neklamný důkaz o primátu praxe - lenoši dosud nevytvořili teorii lenosti.
Erasmus Rotterdamský
Přes všechen svůj blažený život jsou vladaři velmi šťastni v tom, že nemají nikoho, od koho by slyšeli pravdu, a jsou nuceni místo přátel mít lichotníky.
Tomas A. Harris
Dogma je nepřítelem pravdy a nepřítelem lidí. Dogma říká: Nemysli! Buď míň než člověk. Myšlenky, které obsahuje dogma, mohou zahrnovat dobré a moudré názory, ale dogma je špatné samo o sobě, protože je přijímáno jako dobrá věc, aniž by se je někdo snažil přezkoumat.
Winston Churchill
Nesúhlasím s tým, že pes pri koryte má na to koryto konečné právo, aj keď pri ňom ležal veľmi dlho. Také právo neuznávam. Neuznávam napríklad, že sa stala nejaká veľká nespravodlivosť červeným americkým indiánom, alebo čiernym národom Austrálie. Nepripúšťam, že týmto ľuďom sa stalo niečo zlé, pretože silnejšia rasa, nadradená rasa, viac svetovo uvedomelá rasa, aby som tak povedal, prišla a zaujala ich miesto.
Jan Hus
Protož, věrný křesťane, hledaj pravdy, slyš pravdu, uč sě pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž pravdu, braň pravdy až do smrti: nebť pravda tě vysvobodí od hřiecha, od ďábla, od smrti dušě a konečně od smrti věčné, jenž jest odlúčenie věčné od milosti Božie... (Výklad viery 1412)
Pán Lipšic, ste klamár a pravidelne klamete a zavádzate verejnosť. Ale ste iba majstrom v pretvárke. Nevážite si ľudský život. Okrem iného nemáte úctu k miliónom obetiam holokaustu. Mám tu jeden dôkaz od rodákov žijúcich v Izraeli. Žiadajú vás, aby ste pre svoje politické zviditeľnenie už nikdy nepošpinili pamiatku obetí holokaustu, keď dáte slobodu bláznom, ktorí dokážu tieto obete spochybniť. Minule ste v jednej relácii uviedli, že vaša rodina je pre vás svätá, keď sa niekto dotkol vašej manželky. Nuž odkaz Izraela. Ak je vám vaša rodina naozaj posvätná, zistite si niečo o svojom pôvode a buďte na neho hrdý. Čo sa hanbíte za svojich predkov a ich vierovyznanie? Vy mne v návrhu píšete, že vami evidentne vyrobený (pozn. prepis.: nezrozumiteľne vyslovené) je pre dôveryhodnosť Slovenska zničujúci. Ale verte mi, vaše politikárčenie na úkor obetí holokaustu je hyenizmus. A to je skutočne medzinárodná hanba pre Slovenskú republiku. Pripomínate mi správanie niektorých nacistov, ktorí mali židovských predkov a dokázali sa podieľať na vraždení nevinných detí, žien, starcov v koncentračných táboroch, len aby dokázali vernosť fašizmu.Stanisław Jerzy Lec
Nechce se věřit, že lež existovala před vynálezem tisku.
Albert Einstein
Kdo chce říci pravdu, ať přenechá eleganci svému krejčímu.
Percy Bysshe Shelley
Nejjistěji lže ten, kdo pravdu pouze zfalšuje a nevymýšlí si úplnou lež; nejlépe je tu a tam ubrat kousek pravdy a nahradit ždibcem nepravdy.
Konrad Adenauer
Obzvlášť v politice by nikdo neměl dělat žádné předpovědi do budoucna. Z tohoto důvodu zůstávám klidným a obhajuji pouze to, co jsem poznal jako pravdivé, kladné a správné. I když něco vyžaduje čas než to dospěje k úspěchu, měl by člověk zůstat při tom, co poznal jako správné a pravdivé. Samozřejmě, že to vyžaduje trpělivost, ale to je podle mého názoru jediná možná politika se kterou nakonec s úspěchem porazíme komunismus.
Pravda a lež jsou jako jednovaječná dvojčata. Často bývá problémem rozeznat jednu od druhé.
Giacomo Leopardi
Neexistují na světě tak nepravdivé a nesmyslné věci, které by i velmi moudří lidé nemohli pokládat za pravdivé.
Buddha
Mnichové, toto jest vznešená pravda o stezce vedoucí k odstranění utrpení: je to tato osmidílná cesta: pravý názor, pravé rozhodnutí, pravá řeč, pravé jednání, pravé žití, pravá snaha, pravé rozvažování, pravé soustředění ducha.
Albert Camus
Neexistuje nevinná lež.
Jan Amos Komenský
Uvidíš-li jinde věci lepší, pravdivější a užitečnější, proč bys je rád nevyměnil za své, které nejsou tak hodnotné?
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt