Sobota, 12. červen 2021 | Svátek má Antonie Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o člověku (lidech) - 5. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Povaha člověka je jeho osudem.Honoré de Balzac
Žena je nejdokonalejší ze všech stvoření. Je přechodem od člověka k andělu.
Erich Maria Remarque
Bolest nad ztrátou druhého člověka je snesitelnější, když člověk ví, že sám už dlouho nebude žít.
Aldous Huxley
Orwell se obával těch, kteří by zakázali knihy. Huxley se obával, že by nebyl důvod knihy zakazovat, protože by nebyl nikdo, kdo by chtěl nějakou číst. Orwell se obával těch, kteří by nám odpírali informace. Huxley se obával těch, kteří by nám jich dali tolik, že by nás uvrhli do pasivity a egoismu. Orwell se obával toho, že by byla pravda před námi skryta. Huxley se obával toho, že by pravda utonula v moři bezvýznamnosti. Orwell se obával, že se staneme nesvobodnou kulturou. Huxley se obával, že se staneme kulturou zcela zaujatou obdobou smyslových filmů, heče peče a her s odstředivým míčem. Jak Huxley poznamenal v Brave New World Revisited, zastánci občanských svobod a racionalisté, kteří vždy varují před tyranií, zapomněli na téměř nekonečnou lidskou touhu po rozptýlení. Huxley dodává, že v 1984 jsou lidé ovládáni způsobovanou bolestí. V Konci civilizace jsou ovládáni způsobovanou rozkoší. Ve zkratce, Orwell se obával, že nás zničí to, co nenávidíme. Huxley se obával, že nás zničí to, co milujeme.
Neznámý autor
Život je krásný! Když prožíváš štěstí tak ho dávej druhým. Když máš bolest nevyprávěj o tom všude a poper se s tím sám. Nefňukej a buď statečný, ať si tě lidé mohou vážit.
Netrhejte motýlům křídla, vždyť oni pak pláčou. Nešlapte po kytkách, vždyť kytky tak krásně voní. Nezabíjejte lásku, vždyť láska je křehká jako ty kytky, a hlavně nezabíjejte lidi, vždyť lidi se milují.
George Orwell
Je pravda a je nepravda a když se člověk drží pravdy, třeba proti celému světu, není šílený.
Guy de Maupassant
Když milujeme, není nic lepšího než dávat, pořád dávat, život, myšlenky, tělo, všechno, co člověk má. A cítit, že dávám, a všechno vsadit na to, abych mohl dávat stále víc.
Konfucius
Jak mohou lidé zbabělí a nečestní sloužiti knížeti? Takoví se třesou strachem, zda budou schopni úřad vykonávat. Ve chvíli, kdy úřad dostanou, třesou se strachem, aby o něj nepřišli. Začnou-li se třást strachem, aby o úřad nepřišli, není nic, čeho by nebyli schopni, aby si úřad udrželi.
Marcus Tullius Cicero
Rozpočet by měl být vyvážený, státní pokladna by se měla znovu naplnit, veřejný dluh by se měl snížit, arogance úřednictva by se měla zmírnit a být pod dozorem a pomoc cizím zemím by se měla omezit, pokud Řím nemá přijít na mizinu. Lidé se opět musí naučit pracovat namísto toho, aby žili z veřejné podpory. (z knihy A Pillar of Iron od Taylora Caldwella)
Když příliš důvěřuješ lidem, nakonec tím idiotem budeš ty sám.Jan Werich
Člověk musí mít vždycky cíl, ale nemusí se vždycky trefit.
Romain Rolland
Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme.
Lao-c’
Kdo vítězí nad lidmi, je mocný. Kdo vítězí nad sebou, je nejmocnější.
Erasmus Rotterdamský
Člověk trpí vším, co miluje.
Moudrý člověk musí být schopen nejenom milovat své nepřátele ale zároveň nenávidět své přátele.
Jean de La Fontaine
Přátelství jednoho moudrého člověka je lepší než přátelství všech nerozumných.
Martin Luther King
Až se svět ohlédne za našim stoletím, bude plakat. Ne proto, že bylo zaplaveno krutostí, ale proto, že dobří lidé mlčeli.
Aristotelés
Moudří lidé jedí, aby žili. Někteří však bohužel žijí, aby jedli.
Tomáš Garrigue Masaryk
Láska ukazuje člověku cíl jeho života. Rozum ukazuje prostředky, jak jej uskutečnit.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt