Sobota, 19. říjen 2019 | Svátek má Michaela Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o čase - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Stěžujeme si, jak máme málo času, ale jednáme tak, jako bychom ho měli nekonečně mnoho.Richard Sennett
Čas je jediný zdroj k dispozici volně všem.
John Fitzgerald Kennedy
Čas pre nás musí byť nástrojom, nie výhovorkou.
C. Northcote Parkinson
Parkinsonův první zákon: Práce přibývá úměrně s tím, kolik času se na ni může vynaložit.
Eurípidés
Čas nikdy nereaguje na hodnotu našich přání: Plyne ode dneška, zabývaje se svými vlastními záležitostmi.
Nikdy předtím jsme neměli tak málo času na to, abychom stihli vše, co chceme, jako máme dnes.
Peter Palumbo
Eduardo Souto de Moura během tří dekád navrhl budovy, které patří do našich časů a zároveň nesou ozvěny minulosti. Jeho budovy mají unikátní schopnost vyjádřilt zdánlivé opaky - sílu i jemnost, autoritu i intimitu.
Karel Čapek
Zkušenost je dobrá škola, ale školné je příliš drahé. Čas je největší síla života.
Heinrich Heine
Kdyby se Římané museli učit latinsky, neměli by čas dobýt svět.
Herbert Spencer
Čas je to, co se člověk neustále snaží zabít, ale co nakonec zabije jeho.
Wilhelm Raabe | Citáty o čase
Aby sa dostali do pohybu masy, stačí fráza jedného hlupáka. Koľko však treba času rozumnému človeku, aby jedného-jediného presvedčil o svojom názore!Albert Einstein
Isaac Newton, prepáč mi, neprišiel som aby som ťa zhodil z piedestálu najvyššej múdrosti, to predsa nemôže nikto; prišiel som, aby som ťa ešte viac oslávil. Ty si našiel jedinú existujúcu cestu, ktorá bola v tvojom čase možná, a ktorú okrem teba nikto nevidel. Pojmy, ktoré si vytvoril sú ešte aj teraz v našom čase platné a unikátne, aj keď vieme, že ich možno doplniť, rozšíriť, pretože máme k dispozícii také nástroje myslenia, ktoré tvoja doba ešte nemohla poznať.
Michel de Montaigne
Zdraví je vzácná věc, je to vpravdě jediná věc, která zaslouží, abychom úsilí o ni obětovali nejen čas, pot, námahu, jmění, ale i život; tím spíše, že bez něho se pro nás život stává trápením a strastí. Není-li zdraví, potemní a vyprchají i rozkoš, moudrost, učenost a ctnost.
Publius Ovidius Naso
Časem starosti slábnou.
Boris Leonidovič Pasternak
Naše najnevinnejšie "dobrý deň" a "zbohom" by nemali nijaký zmysel, keby čas nebol popretkávaný jednotou životných udalostí, totiž križujúcim sa pôsobením každodennej hypnózy. (Sprievodný list, 1930)
John Irving | Citáty o čase
Vánoce jsou časem, kdy si nejsilněji uvědomujeme, co nám schází a kdo není mezi námi.
Ivo Andrić
...cítím čas jako živel, tu vlídný a užitečný, tu škodlivý a ničivý, tak jako člověk cítí vzduch, oheň a vodu. Dusím se nedostatkem času a nebo cítím, jak mě pálí a deptá, anebo v něm pluji s pocitem božské lehkosti. A přitom v každém okamžiku vím, že čas je jen bolestná iluze, že je to ve skutečnosti pouze počet souzených nám tepů a že jinak ani neexistuje.
Elizabeth Taylor
Časem litujeme všech hříchů, jichž jsme se dopustili, a těch několika, které jsme propásli.
Jean Dutourd
Dřina dodává hrdosti tomu, kdo ji vykonává. Dáš-li tuhle hrdost jen v nejmenším najevo, jsi vyřízený. Svět miluje a oslavuje jen lenochy, které čas od času napadne něco hezkého, co hned za tepla naservírují. Proč? Protože pohled na lenocha uklidňuje, protože jeho ochablost a malátnost vyvolává v tom, kdo se na něj dívá, příjemný pocit nadřazenosti, a konečně, protože lenoch dotvrzuje stupidní tradici, klišé bezstarostnosti a bohémského génia, který kašle na své nadání, mrhá jím a je tak zamotaný do svých nectností, že nemá nakonec vůbec žádnou hrdost. Nemluvě o tom, že dobrým nápadům lenochovým porozumějí lidé daleko snáz než velkému, důkladnému dílu svědomitého pracovníka.
Ernest Hemingway
Dávejte si pozor co předstíráte, neboť se tím časem stanete.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt