Úterý, 31. leden 2023 | Svátek má Marika Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o Bohu, náboženství a víře - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Hlbokej a nerozvážnej úcte k starým zákonom, starým zvykom a starému náboženstvu, vďačíme za všetko zlo na svete.Karl Jaspers
Církve jsou pro všechny, filosofie pro jedince.
Člověk často dělá plány, jen aby mu je Bůh zvrátil. Ale kde je konečným cílem hledání Pravdy, nechť jakkoli jsou zkříženy lidské plány, výsledek není nikdy škodlivý a je často lepší než jsme čekali.
Neznámý autor
Nevěř nikomu. Nejmíň sám sobě.
Lukáš Krivošík
Židovský zákon sa ukázal ako veľmi výkonný, čo sa týkalo udržiavania Židov pri živote, ale určité jeho vnútorné prvky spôsobili, že nebol schopný osloviť inovercov. Do toho prichádza Ježiš, ktorý mohol svojím súčasníkom pripadať ako tuctový náboženský pošuk, akých tam pobehovali na prelome letopočtov desiatky. Napriek tomu práve jeho reforma židovstva pretrvala a rozšírila sa do celého sveta. Proste priniesol niečo, čo zabralo. [sme]
Nevěř pochvalám toho, komu jsi učinil dobře.
Augustín
Diabol má moc na tých, ktorí pohŕdajú Božími príkazmi.
Jean-Jacques Rousseau
Svědomí! Svědomí! Božský to instinkt!
Matka Tereza
Aby sme mohli vidieť Boha, musíme mať čisté srdce: nijaká žiarlivosť, hnev, hádky a nijaká nešľachetnosť... Kontemplácia znamená dovoliť Ježišovi, aby v nás prežíval svoje utrpenie, svoju lásku, svoju pokoru, aby sa s nami modlil, bol medzi nami a prostredníctvom nás viedol ľudí k svätosti.
Romano Guardini
Úctu človeka k sebe samému treba takmer nanovo objaviť. Je zakorenená vo všeobecne zabudnutej pravde, že sám Boh si nás váži.
Nejhorší okamžik pro ateistu nastane tehdy, když je za něco nesmírně vděčný a nemá přitom nikoho, komu by za to poděkoval. [The worst moment for the atheist is when he is really thankful and has nobody to thank.]Jean-Jacques Rousseau
První, kdo si ohradil svůj pozemek, opovážil se říct: "tohle je moje" a nalezl lidi dostatečně prosté, aby mu to uvěřili, byl prvním zakladatelem občanské společnosti.
Martin Heidegger
Člověk se chová jako stvořitel a pán jazyka. Přitom jazyk má člověka v hrsti.
Richard Feynman
Boh bol vynájdený na vysvetlenie záhady. Boh je vždy vymyslený na vysvetlenie tých vecí, ktorým nerozumiete. [God was invented to explain mystery. God is always invented to explain those things that you do not understand. (angl.)]
Gabriel Laub
Nač potřebujeme boha? Je dost jiných sil, které rozhodují o nás bez nás.
Bible praví, abychom milovali jak svoje sousedy, tak i nepřátele. Pravděpodobně proto, že zpravidla jsou to jedni a tíž lidé.
Tomáš Garrigue Masaryk
Nepotřebujeme mravnosti a náboženství abstraktně, v soustavách a v knihách, ale v životě, v hospodaření a v politice. Etika není pro psací stůl, náboženství není pro kostel.
Benedikt XVI.
Ježiš nevylučuje z priateľstva s ním nikoho. [Generálna audiencia, Vatikán, Námestie sv. Petra (30. august 2006)]
John Henry Newman
Kto sa vzdiali od Boha, neuniká jeho moci, vymyká sa len z jeho lásky.
Karel Schwarzenberg
Domnívám se, že člověk se nemá za to, co je, ani stydět, ale ani se povznášet. Prostě si říct - Pán Bůh tě postavil sem a nalož s tím, jak můžeš nejlépe. (V rozhovoru pro knihu Renáty Holčákové Ztráty a nálezy v životě.)
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt