Sobota, 25. září 2021 | Svátek má Zlata Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Tomáš Akvinský

« Všechny citáty autora
 

O počtu pak všech předurčených lidí, jaký jest, praví někteří, že tolik bude z lidí spaseno, kolik andělů padlo. Někteří však, že tolik bude spaseno, kolik andělů zůstalo. Někteří však, že tolik z lidí bude spaseno, kolik andělů padlo a nad to tolik, kolik andělů bylo stvořeno. Ale lépe se řekne, že "jedinému Bohu je znám počet vyvolených, určený pro místa v blaženosti na výsosti".

 
Tomáš Akvinský

» Tomáš Akvinský - zobrazit všechny citáty »Zdroj: Theologická summa, přel. profesoři bohovědného učiliště řádu dominikánského, red. Emilián Soukup, Olomouc: Edice Krystal, 1937-1940.


Štítky: Citáty Tomáš Akvinský, Anonymous quotes, citáty o člověku, citáty o Bohu, autoři od písmene A


Podobné citáty

 

Kolik lidí, tolik názorů.

 
Terence
 

Dospělý si potrpí na číslice. Když jim vypravujete o novém příteli, nikdy se vás nezeptají na věci podstatné. Nikdy vám neřeknou: "Jaký má hlas? Které jsou jeho oblíbené hry?" Místo toho se zeptají: "Jak je starý? Kolik má bratrů? Kolik váží? Kolik vydělává jeho otec?" Teprve potom myslí, že ho znají.

 
Antoine de Saint-Exupéry
 

Různá společenství se neřídí pocitem zodpovědnosti a svědomím tolik jako jednotlivci. Kolik utrpení přináší lidem tahle skutečnost, kolik válek a útisku všeho druhu, který celou planetu naplňuje bolestí, stony a trpkostí! A přece to, co je opravdu cenné, může vzniknout jenom neosobní součinností mnoha lidí. Proto každému, kdo má rád lidi je radostí největší, když povstane něco pospolitého, co vzniklo za velkých obětí a čeho jediným cílem je přispívat k podpoře života a civilizace.

 
Albert Einstein
 

Jedine Bohu je známy počet vyvolených. Niektorí hovoria, že bude spasených toľko ľudí, koľko padlo anjelov.

 
Tomáš Akvinský
 

Tvrdím však, že v každé jednotlivé nauce o přírodě lze najít jen tolik skutečné vědy, kolik je v ní matematiky. Metaphysische Anfangsgründe der Naturwissenschaft, A VIII

 
Immanuel Kant
 

Všude umírají lidé. Někteří ve válkách, někteří při autonehodách, někteří jen tak. - Odpověď na otázku: Právě nám zde tvrdíte, že radar bude zcela bezpečný, účinky zdravotně nezávadné a že pokud by měl poškodit lidi, neschválíte ho. Co se stane, pokud to nebude pravda, a k poškození dojde? - Britské listy

 
Mirek Topolánek
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt