Úterý, 05. březen 2024 | Svátek má Kazimír Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Pío Baroja

« Všechny citáty autora
 

Madrid je obklopen předměstími, na kterých žíjí žebráci, chudáci a vyvrhelové v podmínkách horších než panují ve vnitrozemské Africe. (1903)

 
Pío Baroja

» Pío Baroja - zobrazit všechny citáty »Zdroj: PARSONS, Deborah L.. A cultural history of Madrid: modernism and the urban spectacle. [s.l.] : Berg Publishers, 2003. ISBN 978-185-973651-7. S. 58. (en)


Štítky: Citáty Pío Baroja, Anonymous quotes, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Statečný je nejen ten, kdo ovládá nepřítele, nýbrž také ten, kdo přemáhá rozkoše. Neboť někteří panují nad obcemi, ale nad nimi panují ženy.

 
Démokritos
 

Války nemohou přestat, dokud národy žijí v tak různorodých životních podmínkách...

 
Sigmund Freud
 

Pacifisti jsou největšími nepřáteli demokratických společností, ve kterých žijí! Nemají na to, aby zabránili vyzbrojování agresivních států, ale účinně oslabují obranyschopnost vlastní země.

 
Ladislav Smoljak
 

Morálně praktický rozum v nás - vyslovuje následující nesmlouvavé veto: Nesmí být žádná válka, ani mezi jednotlivci v přirozeném stavu, ani mezi jednotlivými státy, které ač v nich vnitřně vládne zákon, žijí dosud v podmínkách bezzákonnosti ve vnějších vzájemných vztazích, neboť válka není způsobem, jímž by kdokoli mohl prosadit svá práva.

 
Immanuel Kant
 

Ach ano,pouhá pěchota - ubozí žebráci.

 
Titus Maccius Plautus
 

Někteří lidé žijí s tak samozřejmou rutinou, že se nám nechce věřit, že žijí poprvé.

 
Stanisław Jerzy Lec
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt