Pondělí, 15. duben 2024 | Svátek má Anastázie Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Ladislav Smoljak (1931 – 2010)


Filmový a divadelní režisér, scenárista a herec. Úzce spolupracoval se Zdeňkem Svěrákem, s nímž psal hry o fiktivním českém géniovi Járovi Cimrmanovi.
 
Ladislav Smoljak
I když je s humorným textem často perná práce, vždycky, když se na tomhle políčku něco urodí, je to pro toho, kdo zasel, velká radost.Smoljak citáty
Pacifisti jsou největšími nepřáteli demokratických společností, ve kterých žijí! Nemají na to, aby zabránili vyzbrojování agresivních států, ale účinně oslabují obranyschopnost vlastní země.
Smoljak
Naposledy stál v Českém nebi na jevišti 27. května - a pak se tam sám odebral. Doufám, že tam bude. Byl to kluk nesmírně čestný, už za tu svou pracovitost si zaslouží, aby ho tam vzali. -Zdeněk Svěrák
Smoljak Ladislav citáty
Zdeněk Svěrák v neděli řekl, že když byl za svým kolegou před několika dny naposledy v nemocnici, Smoljak mu sdělil, že v poslední době zažil dvě velké radosti - vítězství českého hokejového týmu na mistrovství světa v Německu a to, jak dopadly volby.
Smoljak Ladislav
Láďo, vítej v Českém nebi. (nápis 7.6.2010 na nabídce Pomalého baru, ul.Úvoz, Brno; "České nebe" byla jeho poslední Cimrmanovská hra)
Ladislav Smoljak citáty
Pozorovat řemeslníka, který opravdu ovládá svou práci, to se vyrovnává zážitku z dokonalého uměleckého díla.
Ladislav Smoljak
Žena může být vynikající partnerkou i obtížným břemenem.
Smoljak Ladislav citáty
Žárlivost by nikdy neměla vyústit až v jakousi hořkost, že někdo jiný je lepší než já. Spíš to může být hořkost z mé vlastní nedostatečnosti.
 
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt