Úterý, 05. březen 2024 | Svátek má Kazimír Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Martin Sorrel

« Všechny citáty autora
 

Lidé v zákopech jsou často v nejlepších pozicích, aby činili důležitá rozhodnutí. Je na vedoucích, aby poskytli těmto lidem svobodu a zdroje.

 
Martin Sorrel

» Martin Sorrel - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Martin Sorrel, Martin Amis quotes, citáty o člověku, autoři od písmene S


Podobné citáty

 

Čiň lidem to, co si přeješ, aby oni činili tobě.

 
Neznámý autor
 

Co nechci, aby jiní činili mně, ani já nečiním jiným. [Čiň druhým, co chceš, aby druzí činili tobě. - pozitivní formulace ctnosti žen]

 
Konfucius
 

Mnohdy jsem seděl u stolu pokrytého ubrusem, na kterém včerejší a předvčerejší omáčky nakreslily mapy neznámých světů, a přemýšlel, proč je tolik vedoucích a tak málo vědoucích?

 
Jan Werich
 

Je zapotřebí, aby otcové pochopili syny a poskytli jim prostředky, s nimiž mladí lidé budou s to realizovat sny svých otců.

 
Jean-Paul Sartre
 

Duchovne vyspelí ľudia sú vďaka svojej sebadisciplíne, dokonalosti a láske neobyčajne výkonní, a preto sú povolaní slúžiť svetu, čo prijímajú, lebo sú osobami milujúcimi. Nutne potom získavajú obrovskú moc, i keď sú v očiach sveta často úplne obyčajní, pretože svoju moc používajú nenápadne alebo dokonca skryto. Viacmenej ju používajú - a značne - ba priam údesne pri tom trpia. Používať moc totiž znamená rozhodovať a prijímanie rozhodnutí je pri plnom vedomí zodpovednosti často neporovnateľne ťažšie, než vtedy, ak je obmedzené alebo otupelé, ako tomu pri väčšine rozhodnutí býva.

 
M. Scott Peck
 

Metafysika má pro vlastní účely svého zkoumání jen tři ideje: Boha, svobodu a nesmrtelnost. Všechno, čím se tato věda jinak zabývá, jí slouží jen jako prostředek, aby k těmto idejím a jejich skutečnosti dospěla. Nepotřebuje je kvůli přírodní vědě, nýbrž aby přírodu přesáhla. Kritika čistého rozumu B 395, AA III.260.

 
Immanuel Kant
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt