Středa, 17. srpen 2022 | Svátek má Petra Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Konrad Adenauer

« Všechny citáty autora
 

Nejdůležitějším úspěchem německé zahraniční politiky po 2. světové válce, je skutečnost, že se nám podařilo získat důvěru svobodných národů tohoto světa.

 
Konrad Adenauer

» Konrad Adenauer - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Konrad Adenauer, Konrad Adenauer quotes, citáty o světě, citáty o válce, citáty o úspěchu a neúspěchu, autoři od písmene A


Podobné citáty

 

Snažil se po tom nástupu udělat změnu zahraniční politiky, což se mu taky podařilo. - Valtr Komárek

 
Jiří Dienstbier
 

Snažil se po tom nástupu udělat změnu zahraniční politiky, což se mu taky podařilo. - o Jiřím Dienstbierovi

 
Valtr Komárek
 

Statky přicházejí a odcházejí. V dějinách se tohle opakuje stále. Kdybych měl vypočítávat, kdy a kdo nám už zkonfiskoval majetek, byla by to dlouhá řada… V šestnáctém století po šmalkaldské protireformační válce to udělal habsburský panovník Karel V., potom švédský král, potom Napoleon, pak král bavorský, po první světové válce se z majetku něco ulouplo při pozemkové reformě, za druhé světové války nám majetek sebrali Němci a po ní komunisté. Nakonec zjistíte, že majetek postrádá stálost a podléhá času.

 
Karel Schwarzenberg
 

O problematice pohraničí se hovoří v našich podmínkách od konce 30. let 20. století. Vždy se jednalo o území výrazně diferencovaná ekonomickým vývojem i národnostním složením (s výrazným zastoupením Němců). Co se rozumí pojmem pohraničí? První vymezení bylo ztotožněno s územím, které okupovala německá armáda ve druhé světové válce. Pro potřeby dosidlovací politiky a uplatňování dalších nástrojů byly v letech 1949, 1960 a 1969 vzhledem k administrativně správnímu členění provedeny dílčí úpravy.

 
Milan Jeřábek
 

Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.

 
Albert Einstein
 

Věčným cílem zahraniční politiky stále zůstává rovnováha, která je průběžně porušována snahami některých států o její dosažení.

 
Petr Robejšek
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt