Pondělí, 04. březen 2024 | Svátek má Stela Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o válce - 100 úžasných citátů


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Tomáš Baťa | Citáty o válce
Příčinou krize je morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem.George S. Patton
Bojovat za něco je lepší než žít pro nic.
Tupac Shakur
Války přicházejí a odcházejí, ale mí vojáci zůstávají na věky.
Jan Werich
Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.
Winston Churchill
Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku. (Churchill k Chamberlainovi v House of Commons po podpisu Mnichovské dohody, 1938)
Adolf Hitler | Citáty o válce
Když jsme po Mnichovu mohli zkoumat československou vojenskou sílu zevnitř, velmi nás znepokojilo, co jsme viděli. Plán připravený československými generály byl hrozivý. Pochopil jsem, proč mě moji generálové žádali, abych se mírnil.
George S. Patton
Žádnej bastard ještě nevyhrál válku tím, že by zemřel pro svojí zemi. Vyhrál ji tak, že donutil jinýho pitomce, aby on zemřel pro tu svou.
George S. Patton
Cílem války není padnout za svou vlast, ale donutit ty parchanty na druhý straně, aby padli za svou...
Adolf Hitler
Vždy je těžší bojovat proti víře než proti vzdělání.
Jan Palach
Člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které právě stačí.
Jan Werich | Citáty o válce
Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!Tomáš Baťa
Lidé se obávají neznáma. Jest pravda, že každé opuštění starého znamená nejistotu - skok do tmy. Avšak kdo chce pomoci sobě a jiným, musí opustit dobré, aby mohl vybojovat lepší. Nesmí držeti pevně vrabce v hrsti jen proto, že je lepší než holub na střeše. Bez odvahy ke změně není zlepšení, a tak není ani blahobytu!
Platón
Jen mrtví se dočkali konce války.
George Washington
Být připraven na válku je nejúčinnější způsob, jak uchovat mír.
Albert Einstein
Není lepší zemřít za věc, ve kterou věříme, jako je mír, než trpět za věc, v niž nevěříme, jako je válka?
Obyčejný člověk se příliš zabývá tím, že chce mít rád lidi, nebo že chce, aby lidé měli rádi jeho. Bojovník má prostě rád, tak to je. Má rád toho nebo to, co chce, ksakru. Don Juan Matus
Jan Werich
Člověk nemůže nikdy dělat víc, než je mu dovoleno člověčenstvím. Míň může dělat vždycky. A jak jste si všimli, to s úspěchem probíhá. Ale přemýšlet, a to dá práci, umí jen část lidstva. Ona část, ona tenoučká vrstva, která válčí s lidskou hloupostí.
Josif Vissarionovič Stalin
V moderní době vyhraje válku ten, kdo bude mít větší množství lepších strojů.
Lucius Annaeus Seneca
Žít znamená bojovat. (Vivere - Militére est!)
Che Guevara
Každý náš čin je bojovým pokřikem proti imperialismu, a zároveň bojová hymna za spojení lidí proti největšímu nepříteli lidstva: Spojeným státům americkým.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt