Pátek, 29. září 2023 | Svátek má Michal Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Honoré de Balzac

« Všechny citáty autora
 

Muži a ženy mohou bez újmy na cti vášnivě vzplanout vícekrát. Je to také přirozené, rozletět se za štěstím. Avšak láska je v životě jen jedna. Hluboká jako moře, ale bez břehů.

 
Honoré de Balzac

» Honoré de Balzac - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Honoré de Balzac, Honore de Balzac quotes, citáty o lásce, citáty o životě, citáty o mužích a ženách, citáty o štěstí, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Ctnost ženy není hluboká jako moře, ale zloba její nemá konce jako svět.

 
Julius Zeyer
 

Hudba je jako moře. Stojíme na jednom břehu a vidíme daleko, ale druhý břeh spatřit nemůžeme.

 
Henryk Sienkiewicz
 

Co je život? Tři dny na břehu moře!...

 
Cecil Rhodes
 

Láska s sebou vždycky přináší přirozené vášnivé opojení, které nás přitahuje, a když toto opojení zmizí - a jednou zmizet musí - zůstane buď zklamání, nebo krásná skutečnost, přátelství, kamarádství a soulad.

 
John Erskine
 

Láska se lépe vyjímá na jevišti než v lidském životě. Neboť na jevišti bývá láska předmětem komedií a tu a tam tragédií, ale v životě natropí mnoho neplechy, někdy jako siréna, jindy jako fúrie.

 
Francis Bacon
 

Lid je moře, které má, jako každé moře, své proudy a svá vlnobití; ale vlastní úsudek o správnosti a vhodnosti je veslo, s kterým se na moře vydáváme. Kdo se odhodlává vždy a ve všem hledat ne úsudek svůj, nýbrž úsudek lidu, odhodlává se jaksi plout s proudem jako leklá ryba.

 
Ferdinand Peroutka
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt