Sobota, 25. září 2021 | Svátek má Zlata Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

François de la Rochefoucauld

« Všechny citáty autora
 

So skutočnou láskou je to ako s duchmi. Každý o nich hovorí, ale kto ich videl? [Il en est du véritable amour comme de lapparition des esprits; tout le monde en parle, mais peu de gens en ont vu. (fr)]

 
François de la Rochefoucauld

» François de la Rochefoucauld - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty François de la Rochefoucauld, Francois de La Rochefoucauld quotes, citáty o lásce, autoři od písmene R


Podobné citáty

 

Se skutečnou láskou je to jako s duchy. Každý o nich mluví, ale kdo je viděl?

 
François de la Rochefoucauld
 

Je třeba se snažit, aby každý viděl a znal více, než viděl a znal jeho otec.

 
Anton Pavlovič Čechov
 

Žiarlivosť sa rodí s láskou, ale nie vždy s ňou umiera. [La jalousie naît toujours avec lamour, mais elle ne meurt pas toujours avec lui. (fr)]

 
François de la Rochefoucauld
 

S pravou láskou je to jako s duchy; kdekdo o ní mluví, ale málokdo ji viděl.

 
François de la Rochefoucauld
 

Důležitou věcí v životě není vítězství, ale zápas, základem není to, že se zvítězilo, ale že se bojovalo dobře. L’important dans la vie ce n’est point le triomphe, mais le combat, l’essentiel ce n’est pas d’avoir vaincu mais de s’?tre bien battu. (obvykle zkracováno na "Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.")

 
Pierre de Coubertin
 

Svätý Ignác hovorí: Pri jedle mysli na Ježiša. Zen hovorí: pri jedle mysli na jedlo. Sú tieto dva názory rozdielne? Nie je snáď Ježiš našou potravou? Nie je každé jedlo symbolom Eucharistie? Nie je Boh prítomný vo všetkom, čo jeme? Nie je každý náš skutok vyznaním viery? Rob to, čo robíš, a jedz, keď ješ. Ježiš je s tebou. (Anthony de Mello)

 
Ježíš Kristus
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt