Pondělí, 14. červen 2021 | Svátek má Roland Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

François de la Rochefoucauld

« Všechny citáty autora
 

Pravda nespôsobí toľko dobra na svete, ako narobí škodu jej zdanie zla.

 
François de la Rochefoucauld

» François de la Rochefoucauld - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty François de la Rochefoucauld, Francois de La Rochefoucauld quotes, citáty o pravdě, citáty o světě, autoři od písmene R


Podobné citáty

 

Za způsobenou škodu když pomstít se chceš člověku, vede tě hněv, ten potlač u samého zrodu! Protože v koloběhu žití přinášel už od věků právě hněv lidem vždycky nejkrutější škodu.

 
Sakja-Pandita
 

Na svete existuje toľko hladujúcich ľudí, že Boh k nim môže prichádzať len vo forme chleba.

 
Móhandás Karamčand Gándhí
 

Rob toľko dobra koľko len môžeš, ale tak ticho, ako len môžeš.

 
Charles Dickens
 

Pretože ľudia nedokážu oceniť prítomnosť a naplniť ju životom, túžia toľko po lepšej budúcnosti a koketujú toľko s minulosťou.

 
Johann Wolfgang Goethe
 

Hovorím pravdu, nie toľko, ako by som chcel, ale toľko, koľko sa odvážim. Čím som starší, odvážim sa vždy o trošku viac.

 
Michel de Montaigne
 

Jednat znamená mít pravdu. Protože máme o světě spolehlivou představu. Aby mohla být věta pravdivá, musí být pravda. Pravdivé věty jsou možné jen díky tomu, že skutečnost není nekonečně mnohoznačná a proměnlivá - skutečnost má svou pravdivost, svou pravdu. To, že naše věty jsou pravdivé, že podle nich můžeme žít, nás vede k uvědomění, že vzdor všem postmoderním módám je ve světě našeho života pravda.

 
Erazim Kohák
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt