Středa, 06. prosinec 2023 | Svátek má Mikuláš Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o zákonu - 100 úžasných citátů


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Aristotelés | Citáty o zákonu
Kdyby na zemi vládla láska, nepotřebovali bychom žádné zákony.Henry David Thoreau
Nenarodil jsem se proto, abych byl k něčemu donucován, vždy budu dýchat po svém vlastním způsobu. Uvidíme, kdo je silnější. Jakou sílu mají masy? Jenom kteří se řídí vyššími zákony než já, mne mohou k něčemu nutit…Nechci ani slyšet o lidech, kteří by byli většinou nuceni žít určitým způsobem života.
Charles Bukowski
Ale nemohli jste se dožadovat spravedlnosti, protože když nemáte prachy, zákon pro vás neplatí.
Napoleon Bonaparte
Jsou zloději, které zákon netrestá, třebaže kradou člověku to nejcennější: čas.
Elizabeth Goudgeová
Všetko, čo chceme uniesť, unesieme. To je zákon duchovného života. Jediná prekážka ... je strach.
Adolf Hitler | Citáty o zákonu
Především zavazuji představitele národa a celou jeho družinu k pečlivému dodržování rasových zákonů a nemilosrdnému odporu proti světovému traviči všech národů, mezinárodnímu židovstvu. (z poslední vůle)
Murphy
Meskimenův zákon: Nikdy není dost času na to, aby se to udělalo dobře. Ale vždycky je dost času na to, aby se to udělalo znovu.
Archias
Nevěra je zákonitá, věrnost nepřirozená.
Voltaire
Filosof je milovníkem moudrosti, lépe řečeno, pravdy. Všichni filosofové se vyznačovali těmito vlastnostmi. Ve starověku není jediného filosofa, který by neposloužil lidem příklady ctností a morálním poučením. Všichni se mohli mýlit v oblasti fyziky, ale tu tak málo potřebujeme v praktickém životě, že filosofové by se bez ní obešli. Celá staletí trvalo, než lidé poznali část zákonů přírody. Ale moudrému stačí jediný den, aby poznal povinnosti člověka.
Aristotelés
Zákon je rozum zbavený vášně.
Zlatý zákon lásky zní: "Miluj a budeš milován!".Ronald Reagan
Moji drahí Američania, som rád, že Vám dnes môžem povedať, že som podpísal legislatívu, ktorá postaví Rusko mimo zákon. Bombardovanie začíname o 5 minút. [My fellow Americans, Im pleased to tell you today that Ive signed legislation that will outlaw Russia forever. We begin bombing in five minutes. (angl.)]
Voltaire
Odvěký zákon tvůrčího génia je: kráčet po cestách, po kterých dosud nikdo před ním nešel, pohybuje se vpřed bez průvodce, bez naučených schopností, bez pravidel; často na své cestě bloudí, ale všechno, co vzniklo z pouhého rozumu a pečlivosti, zanechává daleko za sebou.
Tacitus
V nejzkaženějším světě je nejvíce zákonů.
Tacitus
Čím horší je stát, tím více má zákonů.
Pomoz kamarádovi v neštěstí. Nechtěj být lepší na úkor druhého. Nekecej a makej. Na dobrého člověka vzpomínej v dobrém. Není to moc. Ale tyhle zákony jsou neúprosné. A určují charakter lidí. A také vztahy mezi nimi.
Miroslav Plzák
Plzákův zákon oblíbenosti tchýně: "Oblíbenost tchýně roste se čtvercem vzdálenosti".
Petronius
K čemu jsou zákony tam, kde peníze vládnou?
Quintus Horatius Flaccus
K čemu jsou dobré zákony pouhé, chybí-li mravnost?
André Gide
Je to zákon života - jakmile se před námi zavřou jedny dveře, otevřou se jiné. Ale tragédií je, že pořád hledíme na ty zavřené a nevšímáme si těch otevřených.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt