Neděle, 21. duben 2019 | Svátek má Alexandra Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o bolesti - náhodné


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Kdo trpí sám, ten trpí mnohem tíž, že vidí štěstí druhých přes svůj kříž.Josef Čapek
Byť mŕtvy, nebyť, je sladké preto, že je to omnoho viac než spánok, je to mier, upokojenie, koniec bolesti a trampôt; ale túto vrcholnú slasť, akú možno ľudskému tvorovi dopriať, mŕtva bytosť už neprežíva, necíti.
Marcus Tullius Cicero
Neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit... Nikdo nemiluje bolest samu, nevyhledává ji a nechce, prostě proto, že to je bolest... [základem pro výplňový text Lorem Ipsum]
Bret Harte
Žena si v lásce svou bolest zaviňuje sama, muž se v ní svou bolestí stává obětí ženy.
Romain Rolland
Trpí-li se ve dvou a nemohou-li si ti dva navzájem pomoci, jitří se jejich bolest až osudně: vždycky to končí tím, že jeden druhému přičítá za vinu, že trpí.
Hermann Hesse | Citáty o bolesti
Umění života spočívá v tom, že se učíme trpět a že se učíme usmívat.
Jan Amos Komenský
Vzdělancům mého národa: Jak velikou znalostí věci vynikáte mnozí z Vás, v tom za svědky stavím Vás samy. Ale že zároveň znamenitě vynikáte nečinností a malátností skoro všichni, to jsem se rozhodl veřejně Vám vytknouti. Jestliže se chcete nad tím urážeti, mám po ruce svědky, které nebudete moci snadno odmítnouti, neboť postavím proti Vám samu skutečnost. Vidíte, co všechno nekonají jiné národy? S jakou obratností vzdělávají své rodné jazyky? Vidíte Italy, Francouze, Němce, Angličany, Nizozemce, kteří všechnu moudrost Řeků a Římanů znamenitě převedli do svých řečišť? Nic není ve vědách, nic není v dějinách, nic ani zřejmého ani tajného, co by tito neodevzdali ke čtení svým krajanům. Ale kdo z Vás poskytl něco podobného naší vlasti? Kdo napsal našim lidem o stavbě světa? Kdo ukázal způsob, jak pozorovati po-hyby nebeské? Kdo naučil zpytovati prvky, vlastnosti a síly přírodních těles? Kdo otevřel divadlo okršku zemského? Kdo dal našim poznati jemnosti geometrie? Kdo okusiti příjemnosti optiky? Kdo utkal pořad dějin? Kdo popsal původ, polohu a různé zvyky národů na světě bydlících? Kdo vyložil něco o způsobu řečnickém a kdo ukázal cestu, jak říditi myšlení? Domníváte se, že jest možno trpěti Vám dále, aby každý směl žíti pro sebe sama a nepodnikati žádných prací pro rozmnožení vážnosti vlasti? Myslíte si, že našemu jazyku chybí buď ta bohatost, nebo ten lesk, aby bylo možno kterékoli věci vystihnouti řečí? Zřejmě se mýlíte. Nikde není nic tak nesnadného, co bychom nemohli srozumitelně a výstižně vyjádřit naším jazykem, jen kdyby k tomu přistoupila přičinlivost a práce! Dosud nepochopil vznešenost našeho jazyka ten, kdo jej považuje za málo bohatý neb málo půvabný. Ne na něm, na mou věru, na nás je vina, kteří nad míru zanedbáváme jeho pěstování!
Samuel Johnson
Manželství přináší mnoho bolestí, ale celibát neposkytuje žádné radosti.
Neznámý autor
Život je krásný! Když prožíváš štěstí tak ho dávej druhým. Když máš bolest nevyprávěj o tom všude a poper se s tím sám. Nefňukej a buď statečný, ať si tě lidé mohou vážit.
Josif Vissarionovič Stalin
Vděčnost je nemoc, kterou trpí psi.
Neznámý autor | Citáty o bolesti
Nic není tak nesnadné, jako najít vhodná slova pro vlekou bolest.Thomas Fuller
Když nás opouští naděje, držme se trpělivosti.
Jan Zahradníček
(Zahradníček dokáže proměnit) osobní hoře v tragicky radostnou extázi, spřízňující se se vším bolestně vášnivým děním vesmírným.
Josef Poláček
Cíle dosáhl trpělivým lichocením.
Alexandr Alexandrovič Blok
Láska, která není pošetilá, trpí neduhem rozumu.
Dante Alighieri | Citáty o bolesti
Žádná bolest se nesnáší hůř než vzpomínky na štěstí v době neštěstí.
Francois Coppée
Trpět pro milovaného člověka je v lidském řádu určitou formou štěstí.
Phaedrus
Ubozí trpí, když jsou mocní v rozepři.
Neznámý autor
Trp a doufej, svět se změní, bez bolesti život není..
Lion Feuchtwanger
Trpělivost je ctností oslů.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt