Pondělí, 04. prosinec 2023 | Svátek má Barbora Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Citáty o alkoholu - 10. strana


Tip: u známých osobností se při najetí myší na jméno zobrazí krátké info o daném člověku.
Andy Warhol | Citáty o alkoholu
To nejkrásnější na této zemi je, že Amerika založila tradici, podle níž kupují nejbohatší spotřebitelé v podstatě tytéž věci jako chudí. Člověk sedí u televizoru, popíjí coca-colu a ví, že prezident pije colu, Liz Taylorová pije colu, a pomyslí si, ty můžeš pít také colu.Adam Smith
Neočekáváme, že svůj oběd dostaneme z dobré vůle řezníka, pivovarníka či pekaře, nýbrž v důsledku toho, že všichni jmenovaní sledují vlastní zájem.
Robert Sherard
Rozhovor s ním rozjařoval jako víno;vyzařoval ovzduší plné podnětů; všechy nás uváděl do vytržení svým bujarým nadšením. (o Oscaru Wildovi)
Josef Plojhar
... člověk lehkovážné povahy, který má rád děvčata a rád pije a jako kněz není pobůžnůstkářský. S komunisty v Českých Budějovicích úzce spolupracuje. V soukromí rád hovoří o děvčatech. Umí několik řečí, měl poměr se strážníkovou manželkou, za což byl přeložen na venkov. - komunistický agent nasazený na Plojhara (hlášení z předúnorového období
Louis Pasteur
Je více filosofie v láhvi vína než ve všech knihách. [Il y a plus de philosophie dans une bouteille de vin que dans tous les livres.]
Politický komentátor je novinář, který po zmínce politika, že nepije kávu, napíše dlouhý novinový článek o tom, že upřednostňuje čaj.
Maurice des Ombiaux
Sýr je bratrem vína. Stejně jako víno ani sýr nikdy není týž. Je vrtkavý jako láska a je třeba jej zachytit v pravém okamžiku, kdy jeho lahodnost vrcholí.
Petr Nečas
Jsem přesvědčen, že i v případě členské země Evropské unie, když tam pobývá občan z cizí členské země EU, má právo vyžadovat, aby tam pracoval, studoval, nebo prokázal, že má prostředky na obživu. (16.9.2010, Obhajoba deportace občanů Rumunska a Bulharska z Francie)
Tomáš Netopil
Na vrcholu sil zatím nejsem, dirigent prý zraje jako víno. (2009)
Dmitrij Medveděv
Alkoholismus se stal národní pohromou.
Lidé zapomínají, že ani jeden z osmanských sultánů nikdy nepodnikl pouť do Mekky. Přestože je hadždž jedním ze základních pilířů islámu. Sultáni pili alkohol, radovali se ze života. Nechtěli, aby je omezovaly nějaké náboženské příkazy. Teď se vše mění k horšímu. Z Turecka se bohužel stala země, kde jsou babičky modernější, než jejich vnučky.Karel Kryl
Z celé slavné přestavby zbyl nedostatek alkoholu. (Karel Kryl vzpomínajíc na socialismus - poč. 90. let 20.st.)
Roman Joch
Lze uvést mnoho známek civilizace, ale jednou z nich rozhodně je víno. Hranice vinařských oblastí jsou hranicemi civilizace.
Hérakleitos
Muž, který se opije, je veden nedospělým dítětem (dítětem uvnitř).
Gerd Bosbach
Politici potřebují statistiku jako opilý kandelábr: ani jedno nic neosvětluje, ale dá se toho držet.
Muž, ktorý nepije, nie je podľa môjho názoru skutočný muž. [List N. A. Leikinovi, 8. máj 1895]
Sókratés
Já jsem pro to, přátelé, abychom se napili. Je nesporné, že víno zavlažuje duši a přitom uspává každé trápení, tak jako mandragora uspává lidi, a probouzí veselou náladu, tak jako olej oživuje oheň ... Když do sebe budeme lít víno v jednom kuse jako do sudu, budou brzy vratké tělo i rozum ... Kdežto když nám ho budou číšníci podávat často, ale v malých pohárcích jako rosičku ... stoupne nám sice také do hlavy, ale nebude to žádné násilí, spíš takové povzbuzování, které nás přivede do povznesené nálady.
Díogenés ze Sinópé
Které víno je nejlepší? To z cizího sklepa.
Publius Ovidius Naso
Noc, láska a víno nenabádají k ničemu umírněnému.
Zsigmond Móricz
Staré heslo šlechty: nejlepší zelenina je maso, nejlepší ovoce víno a nejlepší nábytek krásná žena.
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt