Pátek, 01. březen 2024 | Svátek má Bedřich Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Roman Joch


Český neokonzervativní politik, publicista, politický komentátor a překladatel.
 
Roman Joch
Chápejte, to je jejich folklor. Slušně vychovaný člověk řekne "Blahopřeji Vám!", slušně vychovaný levičák řekne to samé slovy "Fašisto, rasisto, xenofobe, homofobe!" Nezbývá nám, než jim odpustit, neboť nevědí, co činí.Joch citáty
Lze uvést mnoho známek civilizace, ale jednou z nich rozhodně je víno. Hranice vinařských oblastí jsou hranicemi civilizace.
Joch
Raději bych byl, kdyby mi mělo vládnout dvě stě lidí náhodně vybraných z telefonního seznamu, než dvě stě celebrit.
Joch Roman citáty
Nobelovou cenu míru loni mohl klidně získat skautský oddíl světlušek Horní Počernice. Pro nešíření jaderných zbraní totiž udělal neméně než Mezinárodní agentura pro atomovou energii a její šéf ElBaradei. Ti totiž neudělali vůbec nic.
Joch Roman
Kdyby byly oceňovány skutky a ne iluze, Nobelovou cenu míru by od roku 1945 každoročně získaly ozbrojené síly USA.
Roman Joch citáty
Na diskusi bych byl rád s Václavem Havlem či Václavem Klausem, v hospodě s Milošem Zemanem. Ale kdybych měl být měsíc - či alespoň týden - v džungli nebo na poušti, nechtěl bych tam být s nikým z předchozích, nýbrž s Mirkem Topolánkem. Neboť je to chlap. (reakce na ocenění udělené premiérem bratrům Mašínům a Milanu Paumerovi)
Roman Joch
(o Baracku Obamovi) Svět bez jaderných zbraní? Ne, děkuji. Toto není marihuanový dýchánek na koleji, toto je reálný svět dospělých. Už konečně dospěj!
Joch Roman citáty
Socializmus je inštitucionalizovanou krádežou.
Joch
Ať by však zánik civilizace nastal tím či oním způsobem, výsledek by byl tentýž. Pokud by tedy civilizaci hrozil tento osud, konzervativci by byli zbaveni závazku dodržovat dosavadní demokratický politický konsensus. Za těchto okolností by gentlemani neměli jinou možnost, než odmítnout demokracii, opět převzít vládu do svých rukou a pokusit se v praxi slovem a skutkem obhájit svobodu a existenci západní civilizace. Jinými slovy, nastolit pravicový autoritativní režim.
 
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt