Středa, 04. srpen 2021 | Svátek má Dominik a Dominika Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Blaise Pascal

« Všechny citáty autora
 

Není na světě nic hroznějšího než nenáviděný domov. Být nešťasten ve styku s jinými lidmi je přirozené, ale být nešťasten doma přirozené není.

 
Blaise Pascal

» Blaise Pascal - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Blaise Pascal, Blaise Pascal quotes, citáty o člověku, citáty o nenávisti, citáty o neštěstí, citáty o světě, autoři od písmene P


Podobné citáty

 

Nikdo není tak nešťasten, ani tak šťasten, jak si namlouvá.

 
François de la Rochefoucauld
 

Nic není tak přirozené a zrádné jako myslet si, že jsme milováni.

 
François de la Rochefoucauld
 

Debussymu se naprosto a skvěle podařilo obklopit patřičnou atmosférou Maeterlinckovo drama. Výsledek mohl udivit i soudce nejvíc cvičené. Mnozí z nich vykládali, že tam není vůbec hudby, zatímco je tam naopak samá hudba, ale hudba tak přirozeně vtělená v akci, tak přirozeně tryskající ze situací dekorací a jazyka, hudba tak blízká hudbě řeči, že se stává nemožným v celkovém dojmu, vytvořeném z tohoto zvukového splynutí, odloučit ji od textu, který prolíná. - Paul Dukas o Debussyho opeře Pélleas a Mélisanda

 
Claude Debussy
 

Je přirozené, když syn občas nenávidí otce a matku a někdy i ostatní lidi na světě.

 
William Saroyan
 

Nemám povahu na to být šťastný. Jsem od podstaty nešťastný. Jsem defétista, katastrofista a tak dále. Jsem šťastný, když není žádná katastrofa. V tomto směru bych tedy mohl odpovědět, že svým způsobem jsem šťasten, ale v podstatě jsem nešťasten.

 
Arnošt Goldflam
 

Je přirozené, když syn občas nenávidí otce, matku také a někdy všechny lidi na světě.

 
William Saroyan
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt