Úterý, 26. září 2023 | Svátek má Andrea Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

William Shakespeare

« Všechny citáty autora
 

Milovaná dívka neví nic, pokud neví, že muži cení nedosaženou věc víc, než má ceny.

 
William Shakespeare

» William Shakespeare - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty William Shakespeare, William Shakespeare quotes, citáty o lásce, citáty o mužích a ženách, autoři od písmene S


Podobné citáty

 

Ušlechtilý muž mnoho ví a správně jedná; má na zřeteli pevný cíl; uzná, že neví, co neví.

 
Konfucius
 

Kdo růže netrhal, neví, jak voní. Kdo lásku nepoznal, nevi, jak bolí.

 
Neznámý autor
 

Od Sokrata ho dělí jen maličké slůvko - on neví, že nic neví.

 
Gabriel Laub
 

Kdo nic neví, nic nemiluje. Kdo nic neumí, nic nechápe. Kdo nic nechápe, je bezcenný. Ale ten kdo chápe, ten i miluje, všímá si, vidí. Čím hlubší poznání, tím větší láska. Kdokoli si představuje, že všechny plody dozrávají s jahodami, neví nic o hroznech.

 
Erich Fromm
 

Nikomu nemůžete ukázat to, co už neviděl, v určité rovině nemůžete nikomu říci to, co už sám neví. úkolem umělce je evokovat pocit překvapivého poznání: ukázat divákovi to co ví, ale neví, že to ví. Helnwein je mistrem překvapivého poznání.

 
Gottfried Helnwein
 

Pokud je politik tak naivní, že neví, že spolupracuje s Mrázkem, tak je to možná ještě větší riziko, než kdyby s ním vědomě spolupracoval. Jestli máme v nejvyšších politických kruzích infantilní děti, přijde mi to jako veliké riziko.

 
Jan Kubice
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt