Neděle, 13. červen 2021 | Svátek má Antonín Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Nikola Tesla

« Všechny citáty autora
 

Dar duševnej sily pochádza od Boha, božskej bytosti, a ak sústredíme svoje myslenie na túto pravdu, naladíme sa na túto veľkú silu. Moja matka ma naučila hľadať všetku pravdu v Biblii.

 
Nikola Tesla

» Nikola Tesla - zobrazit všechny citáty »Zdroj: LOMAS, Robert. Muž, ktorý vynašiel 20. storočie : Nikola Tesla, zabudnutý génius elektriny. Bratislava: Remedium, 2004


Štítky: Citáty Nikola Tesla, Nikola Tesla quotes, citáty o rodičích a dětech, citáty o Bohu, citáty o náboženství, citáty o pravdě, autoři od písmene T


Podobné citáty

 

Volby jsou vždycky tak trochu hazardní hrou, jako dáma nebo vrchcáby, s lehkým morálním nádechem, je to hra s dobrem a zlem, která klade otázky po morálce, a určitá sázka tuto hru přirozeně doprovázíPovaha voličů není v sázce. Odevzdávám svůj hlas, jak považuji za správné, ale nejsem příliš znepokojen tím, zda li moje pravda převáží. Závaznost rozhodnosti většiny proto nikdy nesahá za hranice účelnosti. Volit pravdu ještě neznamená pro tuto pravdu něco udělat..…Moudrý člověk ale nemůže ponechat pravdu v rukou náhody, nebo doufat, že se pravda uplatní prostřednictvím vlády většiny. V činech mas je jenom málo mravnosti…Urychlit zrušení otroctví mohou jenom hlasy lidí, kteří touto volbou chtějí potvrdit svou vlastní svobodu.

 
Henry David Thoreau
 

Láska má svoje iluze a každá iluze má svůj zítřek. Proto se už tolik milenců rozešlo, protože věřili, že jsou spojení navždy. Skutečnou zkouškou je bolest a štěstí. Když dvě bytosti přestáli tuto dvojitou zkoušku života, odhalili svoje chyby a svoje přednosti, mohou si být jisti, že až do skonání života, budou se držet za ruce.

 
Honoré de Balzac
 

Až se roku 1758 kometa vrátí, nebude spravedlivé zapírat, že to byl Angličan, který tuto pravdu poprvé vyslovil.

 
Edmund Halley
 

Budoucnost a štěstí lidstva závisí na vědě. Běda lidské společnosti, jestliže nepochopí tuto jednoduchou pravdu.

 
Charles Robert Richet
 

Každý komunista musí pochopit tuto pravdu: "Politická moc vychází z hlavně pušky."

 
Mao Ce-tung
 

Křesťan má být stálý ve víře a v rozjímání této trojí pravdy: té, která je obsažena v Písmu, té, kterou poznáváme smysly a té, jíž dosahujeme neomylným rozumem. Je lépe za tuto trojí pravdu vytrpět smrt než získat obročí pochlebováním. (1411)

 
Jan Hus
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt