Pondělí, 14. červen 2021 | Svátek má Roland Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Konrad Adenauer

« Všechny citáty autora
 

Moc, dámy a pánové, vyžaduje moudrost, střídmost a vnitřní, duševní pocit odpovědnosti. Moc, které se zneužívá, je zničující. Ovšem moc, která je doprovázena odpovědností, je darem Boha.

 
Konrad Adenauer

» Konrad Adenauer - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Konrad Adenauer, Konrad Adenauer quotes, citáty o mužích a ženách, citáty o Bohu, citáty o moudrosti, autoři od písmene A


Podobné citáty

 

Až pocit odpovědnosti člověka mučí, zároveň ho žene, aby dosáhl nemožné.

 
Henry Louis Mencken
 

Kdo si přivlastňuje víc moci, než mu podle jeho odpovědnosti přísluší, je podvodník. Kdo na sebe bere víc odpovědnosti, než jeho moci odpovídá, je intelektuál.

 
Gabriel Laub
 

Moc, která chce ovládat všechno, se diví, když ji volají k odpovědnosti za všechno.

 
Stefan Kisielewski
 

Jen ten, kdo dovede z každé činnosti vytěžit hodnotu a oddává se jí s plným vědomím odpovědnosti, má vnitřní právo, aby si za cíl určil mimořádné jednání. Jen ten, kdo své předsevzetí považuje za něco samozřejmého a nikoli mimořádného a kdo nehodlá přijmout punc hrdinství, ale jen se střízlivým nadšením plnit přijatou povinnost, má schopnost být duchovním dobrodruhem, jak je potřebuje svět.

 
Albert Schweitzer
 

Svoboda je nerozlučně spojena s odpovědností.

 
Benjamin Franklin
 

Na odpovědnosti je nejzajímavější to, že ji s sebou nosíme všude.

 
Jan Patočka
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt