Středa, 04. srpen 2021 | Svátek má Dominik a Dominika Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jan Blahoslav

« Všechny citáty autora
 

Ptáčník, když lapí ptáka a chce ho okrotiti, vytrhá mu brky větší a menších nechá, aby mohl poletovati a běhati; tak ďábel, když lapí člověka, vytrhá mu brky větší jako lásku, trpělivost a nechá mu menších, jako postu, skutku milosrdného, do kostela choditi, aby se v tom proletoval.(Pravé povědění, velmi mnoho v sobě zdržující) (Pochodně zažžená)

 
Jan Blahoslav

» Jan Blahoslav - zobrazit všechny citáty »Zdroj: Na každý den 1976. Kalich Praha 1975, s.36


Štítky: Citáty Jan Blahoslav, Anonymous quotes, citáty o lásce, citáty o člověku, citáty o bolesti, citáty o náboženství, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Když někdo zleze hrad, vystrčí své znamení; tak ďábel, získaje člověka, hned tu znamení vystrčí - ozdoby a pejchy. (Pochodně zažžená)

 
Jan Blahoslav
 

Je to tajemství přírody a politiky, že je leckdy bezpečnější změnit spousty menších věcí než udělat jednu větší změnu.

 
Francis Bacon
 

Jako člověk, když má díru v sukni, ne hned ji zavrže, ale opravuje ji vždy pomalu, dokudž vidí, že můž býti opravena. Tak i Pán ne ihned zavrže hříšníka, ale častokrát navštěvuje a očekává. Ale když je vidí, že nemohou být ztrestáni, opustí je a zavrže, jakož učinil to Izraelským, když je chtěl shromážditi. (Pochodně zažžená)

 
Jan Blahoslav
 

Není větší ctnosti než trpělivost, stejně jako není horší nectnost než nenávist.

 
Dalajláma
 

Když nemilovaný miluje, je to jako když chce pták bez křídel létat. Když milovaný nemiluje, je to jako když pták zabije svá mláďata.

 
Machová
 

Když Ti žena přibouchne dveře před nosem, určitě Ti nechá pootevřené okno.

 
Giacomo Casanova
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt