Středa, 01. únor 2023 | Svátek má Hynek Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Jan Bervida

« Všechny citáty autora
 

Široké vrstvy občanů mají příležitost seznámit se se základy letecké techniky a všech pomocných služeb letectví, hlavně plachtění. O plachtěni je možno říci, že přestalo být pouhým sportem, ale stalo se důležitým národním činitelem. Masarykova letecká liga, která plachtění u nás pěstuje, koná záslužnou práci.

 
Jan Bervida

» Jan Bervida - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Jan Bervida, Anonymous quotes, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Nedemokratický systém je takový, kde občané mají strach z mocných. Demokratický systém je takový, kde vláda a mocní mají obavu a strach z občanů. My dnes žijeme v systému, kde vláda má z občanů jenom velkou srandu.

 
Jan Keller
 

Psychologicky je nemožné, aby láska milenců měla stejnou úroveň. Vždy jeden druhého více miluje, nežli může být jeden od druhého milován. A právě zde je rozum v lásce důležitým činitelem, který může vyrovnávat rozdíly v úrovni lásky.

 
William Henry Bragg
 

Je správné, aby země čerpala své příjmy z těch zřídel, které sama pomáhá budovat. Veškerá vydání země sledují ten účel, aby byla zlepšena hospodářství všech občanů v zemi a veškeré daně jsou placeny z hospodářské činnosti občanů. Náklady země na elektrizaci, melioraci, odborné školství, na kontrolu obecního hospodářství mají jediný účel, aby byly zvýšeny příjmy občanstva, aby byla zvýšena výroba, zlepšeny živnosti, obchod, průmysl, zemědělství z čehož plynou daně z příjmu a obratu do státních pokladen.

 
Tomáš Baťa
 

V Apokalypse se mluví o koních, že mají sílu v tlamách a zadcích. Co je v Apokalypse řečeno o koních, možno ve skutečnosti říci též o ženách.

 
Jonathan Swift
 

Chci být prezidentem všech občanů Chorvatska. 18. únor, 2000

 
Stjepan Mesić
 

Všichni na jednom jevišti velikého světa stojíme, a cokoliv se tu koná, všech se týče.

 
Jan Amos Komenský
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt