Středa, 06. červenec 2022 | Svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

J. Holeček

« Všechny citáty autora
 

Jednotlivec v národě má své chyby, ale souhrn národa je svatý, v něm skryty jsou zárodky všeho dobrého.

 
J. Holeček

» J. Holeček - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty J. Holeček, Anonymous quotes, citáty o tajemství, autoři od písmene H


Podobné citáty

 

Všeho zkuste; což dobrého jest, toho se držte.

 
Ep. sv. Pavla
 

Do třetice všeho dobrého - říkal si, když se potřetí ženil.

 
Lech Przeczek
 

Vláda musí šetriť, pretože peniaze, ktoré dostáva, pochádzajú z krvi a potu jej národa. Je spravodlivé, keď každý jednotlivec pomáha svojou časťou niesť výdavky štátu. Ale nie je spravodlivé, keď si musí so štátom deliť polovicu svojho ročného príjmu.

 
Fridrich II. Veľký
 

Dějiny se neodvíjejí lineárně, nýbrž jsou výsledkem působení protikladných sil, antinomií, které se vzájemně oplodňují: přímo v lůně modernosti už byly zárodky síly, která nakonec povstala proti racionalismu a strojům.

 
Ernesto Sabato
 

Tam, kde jsou Tví bratři, kde jsou Tvé sny a přání, kde jsou Tvé povinnosti, kde je to, co je nejdůležitější, TAM je Tvé místo setkání s Pánem Ježíšem. Můžeš být svatý ve všem, co děláš, když do toho vložíš celé své srdce.

 
Giovanni Bosco
 

Nejdůležitější, čemu je se naučiti, je železná rezignace, fatalistický klidný názor na běh života, víra v pomíjejícnost všeho, nejen dobrého, ale i zlého, schopnost neoddávati se ani radosti ani žalu.

 
Samuel
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt