Středa, 23. duben 2025 | Svátek má Vojtěch Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Honoré de Balzac

« Všechny citáty autora
 

Žena je slabá bytost, která když se vdává, má obětovat svému muži svou vůli. Naproti tomu jí má muž obětovat svůj egoismus.

 
Honoré de Balzac

» Honoré de Balzac - zobrazit všechny citáty »



Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Honoré de Balzac, Honore de Balzac quotes, citáty o mužích a ženách, autoři od písmene B


Podobné citáty

 

Milovat, obětovat se, upustit od oběti, jen když je škodlivá těm, kdo jsou jejím předmětem a obětovat se zase v naději, že sloužíme pravé věci, to je láska.

 
George Sandová
 

Žena se za svého života podřizuje třem mužům: v dětství otci, v zralém věku svému muži a ve stáří svému synovi. Běda ženě, která se tomu vzepře.

 
Konfucius
 

Žena je ochotna obětovat všechnu svou krásu na oltář lásky.

 
John Fletcher
 

Žena, která se podruhé vdává, to dělá proto, že nenáviděla svého prvního muže. Žení-li se podruhé muž, je to proto, že svou první ženu obdivoval. Ženy zkouší své štěstí, muži riskují.

 
Oscar Wilde
 

Když je některá žena věrná svému muži, tak je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu.

 
Oscar Wilde
 

Lituji pouze toho, že za svou zem mohu obětovat jen jeden život. (před popravou)

 
Nathan Hale
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt