Čtvrtek, 08. červen 2023 | Svátek má Medard Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Homér

« Všechny citáty autora
 

Život lidský je krátký. Má-li kdo tvrdé srdce, tvrdé jsou i jeho činy. A tomu celý svět přeje, pokud je živ, aby jen neštěstí zasáhlo jej.

 
Homér

» Homér - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Homér, Homer quotes, citáty o životě, citáty o člověku, citáty o neštěstí, citáty o světě, autoři od písmene H


Podobné citáty

 

Budete-li se tvrdě věnovat své práci, vyděláte si na živobytí, ale jestliže budete pracovat tvrdě na sobě, vyděláte si celé jmění.

 
Jim Rohn
 

Být stále spravedliví, usebraní a umravnění je tvrdé a blíží se nelidskosti, kdežto našim nezměnitelným údělem je být lidský.

 
Robert Walser
 

Některé ženy jsou tak tvrdé, že na ně působí jen brilianty.

 
Robert Lembke
 

Tři věci jsou nesmírně tvrdé: ocel, diamant a poznání sebe sama.

 
Benjamin Franklin
 

Lidé ušlechtilí jen těžko mohou uvěřit v něco zlého, v lidský nevděk, musí dostat tvrdé lekce, aby poznali, jak nesmírná je lidská zkaženost. Když pak jest jejich výchova v tomto směru dovršena, pozdvihují se k shovívavosti, která je vlastně nejvyšším stupněm opovržení.

 
Honoré de Balzac
 

Spravodlivému človeku prospievajú aj tvrdé rany nepriateľov. Práve tým, že škodia, pomáhajú. Je tomu tak, ako keby dážď drahokamov spustošil vinicu, a tým obohatil jej majiteľa vzácnejším pokladom.

 
Ignác z Loyoly
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt