Neděle, 26. září 2021 | Svátek má Andrea Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Guy de Maupassant

« Všechny citáty autora
 

Láska je instinkt, manželství zákon.

 
Guy de Maupassant

» Guy de Maupassant - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Guy de Maupassant, Guy de Maupassant quotes, citáty o lásce, citáty o manželství, citáty o zákonu, autoři od písmene M


Podobné citáty

 

Láska je základní zákon naší podstaty a každá odchylka od něho musí vyvolat poruchu v našem tělesném životě, neboť poškodila zákon.

 
Orison Swett Marden
 

Dám hodně na instinkt. Člověk ho nikdy nesmí otupit tím, že by chtěl vědět všechno. I kdyby se mu to nakrásně povedlo, ztratí instinkt a bude jenom všechno vědět. (Křesťan 1976)

 
Josef Sudek
 

Manželství je jediné nevolnictví, které zákon připouští.

 
John Stuart Mill
 

Kde je uzavíráno manželství bez lásky, tam brzy vznikne láska bez manželství.

 
Benjamin Franklin
 

Vlastnický instinkt bývá často silnější než láska a často je také za lásku mylně považován.

 
Stanisław Dygat
 

I já jsem vlekař! - prezidentovo vyjádření k vetu zákona o tzv. "vlekařských vysokých školách" (President ČR Václav Klaus vrátil Poslanecké sněmovně zákon, kterým se mění zákon č. 266/1994 Sb., o dráhách, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů. Stanovisko presidenta republiky je vedeno u PS jako sněmovní tisk č. 906/7.), 7. dubna 2006

 
Václav Klaus
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt