Sobota, 12. červen 2021 | Svátek má Antonie Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

François de la Rochefoucauld

« Všechny citáty autora
 

Nikto nie je taký nešťastný ani taký šťastný, ako si nahovára.

 
François de la Rochefoucauld

» François de la Rochefoucauld - zobrazit všechny citáty »Zdroj: Zostavovateľ: KOTRMANOVÁ, Milada.: Perly ducha. Ostrava: Knižní expres, 1996, s. 160. ISBN 80-902272-1-X


Štítky: Citáty François de la Rochefoucauld, Francois de La Rochefoucauld quotes, citáty o neštěstí, autoři od písmene R


Podobné citáty

 

(O Stalinovi) On je ovšem taky něco jako papež. Hlava nejnesvětější církve. Ale já vám povím pravdu. Já nikdy nedovedl vidět jenom to špatné na Napoleonovi a nějak taky nemůžu hodit Stalina do jednoho pytle s Hitlerem. Někdy se mi dokonce zdálo, že jsem mu v očích zahlédl něco jako jiskřičku lidskosti. Ale možná, že se mýlím. Čertovi taky svítají očička a možná, že právě pro tohle je Stalin ještě nebezpečnější, než si myslíme.

 
Jan Masaryk
 

Otec Pavel bol pre mňa nielen obrazom geniality, ale aj umeleckým dielom; taký historický a prekrásny bol jeho vzhľad. Na to aby ho bolo možné opísať,bolo by treba použiť slová, štetec alebo dláto veľkých majstrov. Pritom on sám sa taký nielen narodil, ale aj bol osobitým výsledkom duchovnej tvorby, vďaka čomu mu bola vlastnou oná jemnosť duchovného a umeleckého vkusu.(Sergej Nikolajevič Bulgakov, ruský filozof)

 
Pavel Alexandrovič Florenskij
 

Nikto zlý nie je šťastný.

 
Juvenalis
 

Nemám povahu na to být šťastný. Jsem od podstaty nešťastný. Jsem defétista, katastrofista a tak dále. Jsem šťastný, když není žádná katastrofa. V tomto směru bych tedy mohl odpovědět, že svým způsobem jsem šťasten, ale v podstatě jsem nešťasten.

 
Arnošt Goldflam
 

Nikdy není člověk tak nešťastný nebo šťastný, jak si namlouvá.

 
François de la Rochefoucauld
 

Můj život je vlastně velmi šťastný, až na chvíle, kdy je zpropadeně nešťastný.

 
Ludwig Witthgenstein
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt