Provinilce káráme víc z holedbavosti než ze spravedlnosti - nechceme je napravit, nýbrž ukázat, jak jsme sami bezúhonní.
François de la Rochefoucauld
» François de la Rochefoucauld - zobrazit všechny citáty »
Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)
Sami jsme si povolili tleskat v kině Charliemu Chaplinovi, polovičnímu Židovi, obdivovat Prousta, polovičního Žida, tleskat Yehudi Menuhinovi, Židovi; a Hitlerův hlas se k nám nese po rádiových vlnách pojmenovaných po Židu Hertzovi... Nechceme nikoho zabít, nechceme organizovat žádné pogromy, zároveň si ale myslíme, že nejlepším způsobem, jak zabránit nepředvídatelným akcím instinktivního antisemitismu je organizovat antisemitismus rozumný.
Robert Brasillach
Většina učitelů Východní církve, od Klementa Alexandrijského po Maxima Vyznavače, zastávala učení o obecném vzkříšení a spáse. (...) Pravoslavné myšlení nikdy nepodlehlo myšlence Boží spravedlnosti tak, aby zapomnělo na myšlenku Boží lásky. Zejména nevymezilo člověka z hlediska Boží spravedlnosti, nýbrž z hlediska proměnění a zbožštění člověka i Vesmíru.
Nikolaj Berďajev
Láska ke spravedlnosti je u mnoha lidí jen obava, aby sami neutrpěli nespravedlnost.
François de la Rochefoucauld
Židé se po 2000 letech vraceli do své starodávné vlasti, naplněni touhou vybudovat demokratický stát, ve kterém si sami můžeme určit naši vlastní budoucnost, oživit náš původní jazyk a naši kulturu. Byli jsme připraveni vytvořit novou společnost, která by byla založena na principech sociální spravedlnosti, definované našimi biblickými proroky, a která by poskytla vysokou kvalitu života, obohacenou nejvyššími morálními a duchovními hodnotami. V této vzrušující atmosféře jsme se s velkým nadšením vrhli do činností zaměřených na naplnění tohoto sionistického snu.
Efrajim Kacir
Ze zpupnosti nechceme být dlužní a z povznesenosti nechceme splácet.
François de la Rochefoucauld
Demokracie není panováním, nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti. A spravedlnost je matematika humanity.
Tomáš Garrigue Masaryk