Pátek, 23. říjen 2020 | Svátek má Teodor Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Claude Mermet

« Všechny citáty autora
 

S přáteli je to jako s melouny: musíme to stokrát zkusit, než najdeme jeden dobrý.

 
Claude Mermet

» Claude Mermet - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Claude Mermet, Claude Bernard quotes, citáty o přátelství, autoři od písmene M


Podobné citáty

 

Žít s nepřáteli tak, jako kdyby se jednoho dne mohli stát našimi přáteli, a s přáteli, jako by se mohli stát našimi nepřáteli, to není ani v povaze nenávisti, ani v pravidlech přátelství. Není to zásada morální, ale politická. Podobné: [Nedělejme si nepřátele z těch, kteří, kdybychom je lépe znali, by mohli být mezi našimi přáteli.]

 
Jean de La Bruyere
 

Žít s nepřáteli tak, jako kdyby se jednoho dne mohli stát našimi přáteli, a s přáteli, jako by se mohli stát našimi nepřáteli, to není ani v povaze nenávisti, ani v pravidlech přátelství. Není to zásada morální, ale politická.

 
Jean de La Bruyere
 

Musíme si uvědomit, že když někomu zbývají tři měsíce života, tak je mu jedno, jestli si nějaká regulační agentura myslí, že by za deset let mohl mít díky naší terapii nějakou šanci na léčbu. On chce zkusit cokoliv a pro vědu by to mohl být také obrovský přínos.

 
Eva Syková
 

Se svými dětmi jsem žil jako s přáteli.

 
Charles Louis Montesquieu
 

Byl stejně dobrý herec jako Alec Guinness, stejně dobrý herec jako Laurence Olivier. Měl schopnost okamžitě se ztotožnit s jinou osobou - vklouznout tělesně, duševně i citově do její kůže. (o Peteru Sellersovi)

 
Peter Hall
 

Jeden dobrý přítel je dražší než sto příbuzných.

 
Marcus Tullius Cicero
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt