Čtvrtek, 08. červen 2023 | Svátek má Medard Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Frank Zappa (1940 – 1993)


Americký kytarista, zpěvák a hudební skladatel.
 
Frank Zappa
Disko hudba slouží k tomu, aby se nudní a nezábavní lidé měli kde scházet, opít a následně rozmnožit.Zappa citáty
Já totiž jsem toho názoru, že dějiny naší doby se zachovávají přesněji na deskách, než v historických knihách.
Zappa
Kdyby vzali tu nejvíce improvizující kapelu světa, na jeviště, někteří lidé v jevišti by říkali: "Jo, ale kde je automatickej bubeník?"
Zappa Frank citáty
Hudba je vždycky komentářem ke stavu společnosti a krutosti na jevišti jsou určitě mírné ve srovnání s těmi, které v našem jménu provádí vláda.
Zappa Frank
Jemně a sračkovitě, jemně a sračkovitě. Naservírujte jim to jemně a sračkovitě, protože tak to chce americké mládí mít, americké mládí nic lepšího nezná. [říjen 1967]
Frank Zappa citáty
Koncepce "rockového kytarového sóla" v osmdesátých letech byla pořádně zredukována na Vídli, Vídli ví udělej obličej, drž kytaru, jako by to byla tvoje klobása, namiř ji k nebesům a snaž se vypadat, že fakticky něco děláš.
Frank Zappa
Přežijí jen nudní a tupí!
Zappa Frank citáty
Rockový žurnalismus je to, když lidé, kteří neumějí psát, interviewují lidi, kteří neumějí mluvit, pro lidi, kteří neumějí číst.
Zappa
Ronald Reagan byl zvolen prezidentem, protože si nikdo neudělal čas mu v tom zabránit.
Zappa Frank
Vedeme krotkou válku s netečností. Nevím, jak jste na tom s netečností tady u vás, ale u nás, kluci a holky, jí máme fůry. Hodně z toho, co provozujeme, má lidi naštvat na tolik, aby aspoň na chviličku zpochybnili svoje prostředí a chtěli s ním něco udělat. Dokud okolní svět necítíte, nedělá vám starosti, nemůžete ho taky v ničem změnit. A něco se udělat musí, než Amerika uškrtí svět a nasere mu na hlavu.
Frank Zappa
Život je jedna velká žranice, vládnu světu z radnice. 
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt