Pondělí, 26. červenec 2021 | Svátek má Anna Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Christian Morgenstern

« Všechny citáty autora
 

Je třeba celých věků lásky, abychom zvířatům splatili jejich služby.

 
Christian Morgenstern

» Christian Morgenstern - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Christian Morgenstern, Christian Morgenstern quotes, citáty o lásce, autoři od písmene M


Podobné citáty

 

Služby, ktoré preukazujeme osobám, ku ktorým necítime sympatiu, sú záslužnejšie, lebo nepochádzajú z ľudskej lásky, ale z čistej lásky k Bohu.

 
František Saleský
 

Abychom světu porozuměli, musíme se od něj občas odvrátit. Abychom byli prospěšnější lidem, je třeba si je chvilku držet od těla.

 
Albert Camus
 

Lidé nedovedou žít. Musí se je naučit žít. Musí se je naučit, že všecko, co se děje a co se stane v jejich vesnici zrovna tak jako ve světě, je jejich starost. Že jsou za to za všechno odpovědni. Musí se je naučit, že se věci nesmí nechat v rukou hrstky profesionálních politiků, protože to mohou být zloději, gauneři, dobrodruzi, hrdlořezové, kariéristi a kšeftaři se životy celých folků.

 
Jan Masaryk
 

Je třeba být si trochu podobni, abychom si rozuměli, ale trochu rozdílní, abychom se milovali.

 
Jean-Jacques Rousseau
 

Pro budoucnost anebo pro minulost, pro dobu, kdy myšlení bude svobodné, kdy se lidé budou lišit jeden od druhého a nebudou žít v samotě, pro dobu, kdy bude existovat pravda a kde věci, které se stanou, nebudou se moci odestát. Z věku uniformity, z věku osamocení, z věku Velkého bratra, z věku doublethinku - zdravím Vás!

 
George Orwell
 

K tomu, aby se lidé sešli, je třeba hloubky jejich duší. Aby se rozešli, stačí už jen jejich povrchnost.

 
Sergej Davydov
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt