Sobota, 27. listopad 2021 | Svátek má Xenie Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Basil Hume

« Všechny citáty autora
 

Povedať, že vaša práca je vašou modlitbou alebo že váš život je modlitbou, nie je iba nezmyslené, ale úplne zavádzajúce. Je to nepochybne ideál, ale taký ideál nikdy nedosiahnete, ak nebudete denne venovať čas osobnej modlitbe.

 
Basil Hume

» Basil Hume - zobrazit všechny citáty »Zdroj: TORKINGTON, David.: Modlitbou k radosti. Bratislava: LÚČ, 2004, s. 58. ISBN 80-7114-458-4


Štítky: Citáty Basil Hume, David Hume quotes, citáty o životě, citáty o čase, autoři od písmene H


Podobné citáty

 

Nehovor že modlitbou prenikáš k Bohu - modlitbou by mal Boh prenikať teba.

 
Pavel Kosorin
 

Vysoký ideál výchovy k osobnosti by se raději neměl aplikovat na děti.Neboť co se všeobecně rozumí pod"osobností" , totiž určitá duševní celost schopná odporu a nadaná silou, to je dospělý ideál.Ten to ideál bychom chtěli podsouvat dětství v období, kdy si jedinec ještě není vědom problému své takzvané dospělosti nebo - což je ještě horší - kdy se mu vědomě vyhýbá.

 
Carl Gustav Jung
 

Modlitba by nikdy neměla mít žádnou odezvu, přestala by totiž být modlitbou a stala by se pouhou korespondencí.

 
Oscar Wilde
 

Spĺňaj presne povinnosti, ktoré si máš plniť práve v tejto chvíli. Táto pokorná, jednotvárna, skromná práca je modlitbou, ktorá sa prejavuje v tvojich skutkoch. Táto modlitba ťa pripravuje na získanie milosti vykonať inú veľkú, ďalekosiahlu a hlbokú prácu, o ktorej snívaš.

 
Josemaría Escrivá
 

Sjednotit různé národy v jeden společný útvar, dát těmto různorodým elementům rovná práva a stejné podmínky a vytvořit tak mohutný stát je skvělý a atraktivní politický ideál. Je to však chybný ideál. Sjednotit různé rasy, existující na Zemi, v jeden kmen a zrušit všechny hranice je neuskutečnitelné. Taková je pravda, prokázaná chmurnými a krvavými událostmi minulých století.

 
Mustafa Kemal Atatürk
 

Modlitbou človek Bohu vyznáva, že ho potrebuje.

 
Augustín
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt