Pátek, 12. duben 2024 | Svátek má Julius Text je dostupný pod licencí CC BY-SA 3.0 | Přihlášení

Sigmund Graff

« Všechny citáty autora
 

Mezi svaly, které sport posunul až na samou hranici lidských možností, patří i jazyk rozhlasových sportovních reportérů.

 
Sigmund Graff

» Sigmund Graff - zobrazit všechny citáty »Zdroj: (přesný zdroj nebo překladatel tohoto citátu nebyl dosud identifikován, prosíme dodatečně uvést do komentářů)


Štítky: Citáty Sigmund Graff, Sigmund Freud quotes, citáty o člověku, autoři od písmene G


Podobné citáty

 

Sport je poslední možností mimo válku, kterou naše civilizace dává lidem k fyzické agresivitě. Sport je válce nejbližší lidská činnost, jen bez smrtícího východiska.

 
R. Regan
 

Ve všech lidských skutcích patří přednost moudrosti a vědění.

 
Prótagorás
 

Televize zabydlila vraždu v lidských příbytcích - kam ostatně patří.

 
Alfred Hitchcock
 

Televize přivedla vraždu do lidských domovů - kam také konečně patří.

 
Alfred Hitchcock
 

Šťastna je ta společnost, která postupně získá dokonalou rovnováhu mezi napodobováním a zvědavostí, mezi otrockým, mechanickým přijímáním a rozumným pokrokovým zkoušením nových možností.

 
Desmond Morris
 

Úvahy Sama Křepelky: Hrdinské věci ze starých příběhů a písniček, pane Frodo; říkával jsem jim dobrodružství. Myslíval jsem si, že jsou to věci, jaké ti báječní lidé z vyprávění chodí hledat, protože chtějí, protože jsou vzrušující a život je trochu nezáživný, takový sport, řeklo by se. Ale v příbězích, na kterých doopravdy záleží, které si jeden pamatuje, v těch to tak vůbec není. Do těch jako když lidi obyčejně prostě spadnou - vede tudy jejich cesta, jak jste říkal. A řekl bych, že měli spoustu možností, jako my, obrátit se zpátky - jenomže to neudělali. Dvě věže, kap. Schody Cirith Ungolu

 
John Ronald Reuel Tolkien
© 2009–2019Citáty Ochrana údajů | Kontakt